Będą budowane kolejne drogi. Umowy na dofinansowanie podpisane

0
421
umowy

Umowy na dofinansowanie ośmiu inwestycji na drogach w powiecie kolskim zostały podpisane. Chodzi o środki, które na modernizację ciągów komunikacyjnych na terenie gmin ziemi kolskiej popłyną z Funduszu Dróg Samorządowych. Dokumenty z samorządowcami sygnowała wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska. Łączna wartość dotacji wynosi nieco ponad 10 mln złotych. – Powiat kolski buduje się i modernizuje, tym samym powiat kolski rośnie w siłę, a nam, jego mieszkańcom, serce rośnie. Te inwestycje są potrzebne mieszkańcom i samorządom mówiła Aneta Niestrawska. – Dla samego powiatu kolskiego, w perspektywie 2016-2020 to 22 mln złotych z programu rządowego FDS. W 2019 i 2020 to 18 mln złotych. Taki program to bezpieczeństwo i kilometry dróg spełniających parametry techniczne. Ale to też impuls rozwoju dla poszczególnych samorządów – dodała wicewojewoda.

W otoczeniu parlamentarzystów, w imieniu wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, wicewojewoda Aneta Niestrawska podpisała stosowne dokumenty.  Gmina Koło na rozbudowę odcinka drogi gminnej w Chojnach otrzymała 604 985 złotych. Gmina Kościelec na budowę ulic Szkolnej oraz Ks. S. Kuranta w Kościelcu otrzymała dotację w wysokości 979 350 złotych. Gmina Babiak na przebudowę odcinka ulicy Kopernika otrzymała 92 024 złotych. Koło otrzymało dotację na budowę ulicy W. Szymborskiej z budową kanalizacji deszczowej i oświetleniem ulicznym oraz na budowę nawierzchni ulicy Staffa z budową kanalizacji deszczowej. Łączna kwota to 1 045 701 złotych. Gmina Kłodawa na przebudowę Alei 1 Maja otrzymała 1 299 761 złotych.

Powiat Kolski, bo inwestycje prowadzone będą na administrowanych przez niego drogach, otrzymał 6 342 128 złotych. Chodzi o dwa zadania. Pierwsze to przebudowa drogi powiatowej na odcinku ulicy Łęczyckiej w Dąbiu, a drugie dotyczy budowy drogi powiatowej Łuczywno-Drzewce w gminie Osiek Mały.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here