Twój e-PIT za 2019 już dostępny

0
45

15 lutego ruszyła akcja rozliczeniowa PIT, która potrwa do 30 kwietnia 2020 r. Od soboty poprzez usługę Twój e-PIT wpłynęło już ponad 350 tys. deklaracji z całej Polski. Sami Wielkopolanie wysłali już 33 tys. e-PIT-ów – to 9,5 procent wszystkich złożonych do tej pory zeznań.

Usługa Twój e-PIT, podobnie jak w ubiegłym roku, cieszy się sporą popularnością. Już pierwszego dnia wysłano za jej pomocą 100 tys. zeznań, a w ciągu pierwszych 3 dni zanotowano ponad 1,3 mln logowań do systemu. W tej chwili deklaracji jest już ponad 350 tys., a ich liczba stale rośnie.

Wśród wszystkich województw Wielkopolska plasuje się w czołówce pod względem złożonych do tej pory zeznań, ustępując jedynie województwom: mazowieckiemu i śląskiemu. Wielkopolanie z roku na rok coraz chętniej decydują się na elektroniczne rozliczenie z fiskusem. Rok temu wysłali w ten sposób ponad 1,5 mln zeznań. W tym roku tylko w ciągu pierwszych 3 dni okresu rozliczeń PIT system przyjął aż 33 tys. deklaracji w usłudze Twój e-PIT. To 9,5% wszystkich e-PITów złożonych od soboty w całej Polsce.

Rozliczenie w usłudze Twój e-PIT jest proste, szybkie i dostępne w każdym miejscu i czasie. Narzędzie to jest systematycznie udoskonalane i rozwijane. W tym roku usługa Twój e-PIT oferuje wiele nowości. To między innymi: dwa nowe formularze (PIT-28 i PIT-36) dostępne w usłudze, jeszcze łatwiejsze rozliczanie ulgi na dzieci, uwzględnienie w usłudze zwolnienia z PIT dla osób młodych do 26 r. życia, informacja o stanie zwrotu nadpłaty, pełny dostęp m.in. do poprzednich zeznań PIT, wskazanie numeru mikrorachunku podatkowego tym, którzy w PIT będą mieć kwotę do zapłaty.

Twój e-PIT dostępny jest wyłącznie na podatki.gov.pl. Pytania dotyczące usługi Twój e-PIT należy wysyłać na adres e-mail: info.epit@mf.gov.pl.

źródło: Urząd Skarbowy w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here