Twój e-PIT za 2019 już dostępny

0
51

15 lutego ruszyła akcja rozliczeniowa PIT, która potrwa do 30 kwietnia 2020 r. Od soboty poprzez usługę Twój e-PIT wpłynęło już ponad 350 tys. deklaracji z całej Polski. Sami Wielkopolanie wysłali już 33 tys. e-PIT-ów – to 9,5 procent wszystkich złożonych do tej pory zeznań.

Usługa Twój e-PIT, podobnie jak w ubiegłym roku, cieszy się sporą popularnością. Już pierwszego dnia wysłano za jej pomocą 100 tys. zeznań, a w ciągu pierwszych 3 dni zanotowano ponad 1,3 mln logowań do systemu. W tej chwili deklaracji jest już ponad 350 tys., a ich liczba stale rośnie.

Wśród wszystkich województw Wielkopolska plasuje się w czołówce pod względem złożonych do tej pory zeznań, ustępując jedynie województwom: mazowieckiemu i śląskiemu. Wielkopolanie z roku na rok coraz chętniej decydują się na elektroniczne rozliczenie z fiskusem. Rok temu wysłali w ten sposób ponad 1,5 mln zeznań. W tym roku tylko w ciągu pierwszych 3 dni okresu rozliczeń PIT system przyjął aż 33 tys. deklaracji w usłudze Twój e-PIT. To 9,5% wszystkich e-PITów złożonych od soboty w całej Polsce.

Rozliczenie w usłudze Twój e-PIT jest proste, szybkie i dostępne w każdym miejscu i czasie. Narzędzie to jest systematycznie udoskonalane i rozwijane. W tym roku usługa Twój e-PIT oferuje wiele nowości. To między innymi: dwa nowe formularze (PIT-28 i PIT-36) dostępne w usłudze, jeszcze łatwiejsze rozliczanie ulgi na dzieci, uwzględnienie w usłudze zwolnienia z PIT dla osób młodych do 26 r. życia, informacja o stanie zwrotu nadpłaty, pełny dostęp m.in. do poprzednich zeznań PIT, wskazanie numeru mikrorachunku podatkowego tym, którzy w PIT będą mieć kwotę do zapłaty.

Twój e-PIT dostępny jest wyłącznie na podatki.gov.pl. Pytania dotyczące usługi Twój e-PIT należy wysyłać na adres e-mail: info.epit@mf.gov.pl.

źródło: Urząd Skarbowy w Kole