„Tropem Wilczym” po raz czwarty w Kole [FOTO]

0
532
DSC06841

W Kole po raz czwarty odbył się Bieg „Tropem Wilczym”. Jego ideą jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP, jak również upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz zdrowego stylu życia. Podobnie jak rok temu, biegi odbyły się na dwóch dystansach: 1 963 metry oraz 5 km.

Na dystansie 1 963 metry, wśród panów, zwyciężył Dominik Torzewski przed Kacprem Kubickim i Mikołajem Kowalskim. W gronie pań najlepsza była Michalina Walczak-Pecyna. Jako druga na mecie zameldowała się Małgorzata Nowacka, a trzecia – Daria Nitecka. 

Na dystansie 5 km, w kategorii mężczyzn, na podium stanęli Hubert Pokrop, Łukasz Wojnicki oraz Dominik Urbaniak. Wśród kobiet pierwsza linię mety przekroczyła Monika Wojciechowska. Druga była Aneta Okuńska-Wejman, a trzecia – Agnieszka Mielcarek.

Specjalne wyróżniania otrzymali także najmłodszy i najstarszy uczestnicy biegu oraz troje w strojach historycznych.

Organizatorami sportowego przedsięwzięcia były Fundacja Wolność i Demokracja, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole, Urząd Miejski w Kole i Stowarzyszenie Kolscy Patrioci. Bohaterem kolskiej edycji był Witold Pilecki.