Towarzyszyli panu Dariuszowi na rowerach. Nadal można pomóc choremu chłopcu

0
274
ola1

W ramach akcji „Rowerem dla Wojtusia”, wczoraj, tj. 22 sierpnia, około godz. 13.00, w asyście członków stowarzyszenia MTB Koło Team, przyjechał Dariusz Wawrzyniak, prezes Stowarzyszenia Aktywny Międzychód, dziennikarz i fotoreporter. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na operację nóżki Wojtusia Jackiewicza z Międzyrzecza, która ma się odbyć w Paley Institute w USA. 2-letni Wojtuś urodził się z wrodzonym brakiem kości piszczelowej. Aby operacja rekonstrukcji i wydłużenia nóżki dziecka doszła do skutku, potrzeba jeszcze ok. 300 tys. zł. Pan Dariusz w ramach swojej akcji przemierzy ponad 800 km.

Przed ratuszem przywitał rowerzystę wiceburmistrz Lech Brzeziński, grupa kolan i członkowie Stowarzyszenia „Malinowa Mamba” oraz „W Koło Pomagam”, którzy towarzyszyli Dariuszowi Wawrzyniakowi od Kościelca. Rowerzysta miał przy sobie puszkę, do której kolanie chętnie wrzucali datki pieniężne. W rozmowie z wiceburmistrzem i przedstawicielami stowarzyszeń pan Dariusz podziękował za wsparcie kolskiego samorządu oraz stowarzyszeń.

Osoby nieobojętne na los chłopca, mogą w dalszym ciągu wpłacać dowolne kwoty na konto fundacji https://www.siepomaga.pl/nozka-wojtka lub na konto Stowarzyszenia „Malinowa Mamba”: LBS Strzałkowo 27 8543 0000 2005 4506 0498 0001 z dopiskiem „Darowizna dla Wojtusia Jackiewicza”.

źródło i zdjęcia: Urząd Miejski w Kole

Więcej na: https://okraglemiasto.pl/rowerem-dla-wojtusia-czy-mieszkancy-kola-przylacza-sie-do-wyjatkowej-akcji/