Towarzyszyli panu Dariuszowi na rowerach. Nadal można pomóc choremu chłopcu

0
179
ola1

W ramach akcji „Rowerem dla Wojtusia”, wczoraj, tj. 22 sierpnia, około godz. 13.00, w asyście członków stowarzyszenia MTB Koło Team, przyjechał Dariusz Wawrzyniak, prezes Stowarzyszenia Aktywny Międzychód, dziennikarz i fotoreporter. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na operację nóżki Wojtusia Jackiewicza z Międzyrzecza, która ma się odbyć w Paley Institute w USA. 2-letni Wojtuś urodził się z wrodzonym brakiem kości piszczelowej. Aby operacja rekonstrukcji i wydłużenia nóżki dziecka doszła do skutku, potrzeba jeszcze ok. 300 tys. zł. Pan Dariusz w ramach swojej akcji przemierzy ponad 800 km.

Przed ratuszem przywitał rowerzystę wiceburmistrz Lech Brzeziński, grupa kolan i członkowie Stowarzyszenia „Malinowa Mamba” oraz „W Koło Pomagam”, którzy towarzyszyli Dariuszowi Wawrzyniakowi od Kościelca. Rowerzysta miał przy sobie puszkę, do której kolanie chętnie wrzucali datki pieniężne. W rozmowie z wiceburmistrzem i przedstawicielami stowarzyszeń pan Dariusz podziękował za wsparcie kolskiego samorządu oraz stowarzyszeń.

Osoby nieobojętne na los chłopca, mogą w dalszym ciągu wpłacać dowolne kwoty na konto fundacji https://www.siepomaga.pl/nozka-wojtka lub na konto Stowarzyszenia „Malinowa Mamba”: LBS Strzałkowo 27 8543 0000 2005 4506 0498 0001 z dopiskiem „Darowizna dla Wojtusia Jackiewicza”.

źródło i zdjęcia: Urząd Miejski w Kole

Więcej na: https://okraglemiasto.pl/rowerem-dla-wojtusia-czy-mieszkancy-kola-przylacza-sie-do-wyjatkowej-akcji/

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here