Święto Solnego Miasta na sportowo!

0
177

II Bieg Kłodawskiego Święta Soli, a wcześniej Turniej Piłki Nożnej o Puchar Solnego Miasta to dwa sportowe wydarzenia, które zorganizowane zostały w ramach tegorocznego kłodawskiego święta. Kłodawski bieg ukończyło 143 zawodników, w tym 66 miłośników nordic walkingu i 77 biegaczy. Najszybsza kobieta 10-kilometrowy dystans biegu pokonała w 42 minuty i 45 sekund, a mężczyzna, by pojawić się na linii mety potrzebował 39 minut i 5 sekund. W chodzie z kijkami na 5 km, w kategorii kobiet, najszybsza pani osiągnęła czas 35 minut i 48 sekund, a mężczyzna 31 minut 31 sekund.

W biegu triumfował Marcin Wojewoda (Koło Biega). Drugi był Krzysztof Piasecki (WKB Maratończyk Włocławek), a trzeci Jarosław Kawka (Koło Biega). W kategorii pań najszybsza okazała się Michalina Walczak (No Name Team). Na niższym stopniu podium stanęła jej koleżanka z zespołu Justyna Wołowska, a brąz zdobyła kłodawianka Beata Hejna. W nordic walkingu, wśród panów, zwyciężył Marcin Radomski (NW Człapski Team Płock). Srebrny medal wywalczył Marcin Żurawik (New4You Team), a trzeci linię mety przekroczył Józef Maciej Brzezina (Hulaj Noga Sochaczew). W gronie kobiet najlepsza okazała się Małgorzata Safandowska (WKB Maratończyk/Parakulos Kowal). Tuż za nią przyszła Żaneta Czerniejewska (New4You Team), a na najniższym stopniu podium stanęła Agnieszka Grzelak (New4You Team).

Bieg odbywał się w wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych. Wysoka temperatura powietrza dawała się zawodnikom we znaki, ale na szczęście, mogli liczyć na bardzo dobrą organizację i pomoc 140 druhów z całej gminy, 15 wozów strażackich, 3 radiowozów oraz medyków. Były kurtyny wodne oraz dużo wody do picia. Warto podkreślić, że mieszkańcy Kłodawy, którzy wyszli, by witać sportowców na trasie ich rywalizacji, nie tylko ich dopingowali. Wśród nich byli też tacy, którzy z własnej woli częstowali biegaczy i chodziarzy wodą.

W Turnieju o Puchar Solnego Miasta udział wzięło 10 drużyn, czyli łącznie stu zawodników. W pierwszej części gra toczyła się w dwóch grupach po pięć zespołów. Grupę A tworzyli: Dobre Mordy, Maseratti 0.7, FC Poprzeczka, Firma Król oraz Policja Kłodawa, a grupę B: FC Albatros, Byle Nie Do „0”, The Naturat, Flashke07 oraz Niezawodowi Zawodowcy.

Po emocjonujących rozgrywkach grupowych, w półfinałach zmierzyły się: Dobre Mordy i Niezawodowi Zawodowcy oraz FC Albatros i FC Poprzeczka. W oby pojedynkach także nie brakowało emocji. W pierwszym meczu o awansie do finału zadecydowały rzutu karne, a w drugim różnica tylko jednej bramki. Finałowe spotkanie również stało na wysokim poziomie. Pomimo dużego zmęczenia zawodników meczami oraz bardzo wysoką temperaturą powietrza, drużyny FC Albatros i Dobre Mordy stworzyły bardzo ciekawe widowisko. Ostatecznie z końcowego zwycięstwa cieszył się zespół Dobre Mordy, który pokonał swojego rywala 1:0.

W ramach tegorocznych dni Kłodawy dzieci z terenu gminy Kłodawa zostały objęte konsultacjami ortopedycznymi. Ich rodzice mogli przyjść ze swoim pociechami i skorzystać z bezpłatnych porad zespołu lekarzy i studentów Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpitala Klinicznego im. W. Degi UM w Poznaniu pod kierownictwem prof. dr hab. med. Marka Jóźwiaka.

zdjęcia: UMiG w Kłodawie, okrągłemiasto.pl