Wioślarze z Brdowa wzięli udział w Kaszubskich Regatach Wioślarskich

0
262

Młodzi wioślarze z Brdowa pojechali do Swornegaci na Kaszubach. To był już trzeci ich wyjazd do tej urokliwej miejscowości otoczonej pięknymi jeziorami. Po raz trzeci z rzędu wzięli udział w Kaszubskich Regatach Wioślarskich imienia Bolesława Drewka. Tegoroczna, 22. edycja odbyła się 19 czerwca br. na Jeziorze Karasińskim. Patron  regat  nawiązuje do Igrzysk Olimpijskich w Amsterdamie w 1928 roku, podczas których polska męska czwórka ze sternikiem zdobyła brązowy medal. Sternikiem  tej  osady był urodzony w Swornegaciach Bolesław Drewek.

Na regaty do Swornegaci wyjechało w tym roku 13 dziewcząt z klas 4, 5 ,6 i 7 oraz 3 chłopców z klas 4, 6 i 7. Prawie wszyscy uczestnicy pojechali po raz pierwszy i po raz pierwszy uczestniczyli w regatach wioślarskich na wodzie. Noclegu brdowianom kolejny raz użyczył w budynku szkoły dyrektor Zespołu Szkół w Swornegaciach. Jest to szkoła, w której wszyscy uczniowie  uczą się obok  języka polskiego także języka kaszubskiego.

W zawodach, oprócz gospodarzy, wzięły udział kluby z Brdowa, Bydgoszczy, Torunia, Gdańska i Tczewa. W konkurencji  na minijedynkach wystartowało 37 osób wśród dziewcząt i chłopców. Siedem osad z najlepszymi czasami kwalifikowało się do finału. W konkurencji dziewcząt udało się to Łucji Stokowskiej uczennicy klasy czwartej, która rywalizowała z trzy lata starszymi zawodnikami. Po emocjonującym biegu dopłynęła do mety jako druga i tym samym stanęła na podium, zdobywając srebrny medal.

Upał i wiatr, który generował falę sprawił, że młodzi adepci wioślarstwa musieli radzić sobie w niełatwych warunkach, ale Łucja Stokowska dała z siebie wszystko, wykorzystała wskazówki, które przekazał jej trener i przekuła je w medal. – Z ogromną nadzieją i wzruszeniem patrzyłem na starty naszych zawodników. Serce rosło, gdy najmłodsze zawodniczki z taką determinacją walczyły o jak najlepsze lokaty powiedział dyrektor SP w Brdowie Dariusz Racinowski. – Cieszę się dużym zainteresowaniem wioślarstwem. W tym roku pojechała spora grupa bardzo młodych osób i po wynikach które otrzymałem są one bardzo obiecujące. Za 1,5 roku ta grupa naprawdę może namieszać podczas Mistrzostw Polski Młodzików jeśli będzie tak sumiennie pracować jak do tej pory – dodał trener Bartosz Mikołajczyk.

źródło i zdjęcia: MKS „Brdów”

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here