Dwubojem sportowo-obronnym Klub LOK uczcił 99. rocznicę odzyskania niepodległości

0
254
Klub LOK „Kolska Starówka” dwubojem sportowo-obronnym o puchary przewodniczącego Rady Miejskiej i z-cy burmistrza Koła uczcił 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Za cel organizatorzy przyjęli przypomnienie wydarzeń sprzed niemal 100 lat, kiedy nasza ojczyzna odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli.
Pomimo przenikliwego zimna, w sobotnie przedpołudnie,18 listopada, na strzelnicę w ośrodku LOK-u w Kole przybyła grupa młodych mieszkańców miasta. W programie dwuboju znalazło się strzelanie z pneumatyka do tarczy oraz rzuty granatem typu F-1 do celu.
Po powitaniu młodych zawodników kierownik klubu wspomniał o historycznych wydarzeniach z 1918 roku. Ponadto zwrócił wszystkim uwagę na bezpieczne zachowanie podczas trwania dwuboju.
Pierwszą konkurencją było strzelanie z karabinka pneumatycznego kpn 4,5 mm do tarczy oddalonej od stanowiska strzeleckiego o 10 m. Młodzi strzelcy oddali po 8 punktowanych strzałów. W kategorii dziewcząt wygrała Kinga Tyburek przed Nadią Pustą oraz Anetą Zagozdą. Czwarte miejsce wystrzelała Klaudia Kwiatkowska.
W kategorii chłopców zwyciężył Patryk Kaszuba przed Emanuelem Szadkowskim i Jakubem Kaszubą. Tuż za nimi uplasował się Igor Ikjert i Antoś Kwiatkowski.
W konkurencji rzutu granatem do celu z odległości około 5 m, w kategorii dziewcząt, zwyciężyła Nadia Pusta przed Klaudią Kwiatkowską i Anetą Zagozdą oraz Kingą Tyburek.
Wśród chłopców najcelniej granatami rzucali bracia Patryk i Jakub Kaszuba. Nieco mniej trafień odnotowali Emanuel Szadkowski i Antoś Kwiatkowski.
Konkurencje dwuboju prowadzili Roman Borysiewicz i Andrzej Kowalski. Najmłodszymi zawodnikami byli 6-letni Antoś Kwiatkowski oraz 6-letnia Nadia Pusta.
Po podliczeniu wszystkich punktów komisja dwuboju ogłosiła jego wyniki. W kategorii dziewcząt wygrała Kinga Tyburek przed Nadią Pustą oraz Anetą Zagozdą. W kategorii chłopców zwycięzcą dwuboju został Patryk Kaszuba przed Jakubem Kaszubą oraz Emanuelem Szadkowskim.
Dla zwycięzców w obu kategoriach były puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a dla pozostałych uczestników dwuboju organizatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe oraz dyplomy ufundowane przez Urząd Miejski w Kole, które w imieniu wiceburmistrz Koła, Elżbiety Modrzejewskiej wręczyła naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Kole, Edyta Fabisiak.
Zawody zwizytował prezes ZP LOK w Kole, Andrzej Kowalewski, a posiłek dla zawodników przygotowały Małgorzata Stężewska i Alina Szadkowska.
Dwubój odbył się dzięki pomocy przewodniczącego Rady Miejskiej, Urzędu Miejskiego w Kole, Muzeum Technik Ceramicznych oraz kolskiej radnej Ewy Lewickiej.
źródło i zdjęcia: Ryszard Borysiewicz