Najnowsza powieść kolanina, Jakuba Małeckiego, na antenie „Trójki”! „Rdzę” będą czytać Danuta Stenka i Bartosz Porczyk!

0
294

Premierę miała 27 września, od od dziś, tj. od poniedziałku, 20 listopada, codziennie będzie można jej słuchać w Programie III Polskiego Radia. Mowa o najnowszej powieści kolanina, Jakuba Małeckiego, pt. „Rdza”. Powieść prezentować będą znana i lubiana Danuta Stenka oraz młody aktor Bartosz Porczyk. Od poniedziałku do piątku słuchajcie na antenie „Trójki”, około 11.50.

Urodzony w Kole, w 1982 roku, Jakub Małecki, jest autorem dziewięciu powieści. Są to: „Błędy” (2008), „Przemytnik cudu” (2008), „Zaksięgowani” (2009), „Dżozef” (2011), „W odbiciu” (2011), „Odwrotniak” (2013), „Dygot” (2015), „Ślady” (2016) oraz najnowsza, „Rdza”, która miała premierę 27 września. Jej akcja, w dużej mierze, rozgrywa się w Chojnach pod Kołem. I to właśnie ta powieść będzie prezentowana na antenie „Trójki”.

Jakub Małecki jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Kole. Po maturze wyjechał do Poznania, gdzie studiował bankowość na Uniwersytecie Ekonomicznym. Porzucił jednak ekonomię oraz pracę w banku, by na stałe zająć się wyłącznie pisaniem. Od pięciu lat mieszka w Warszawie, ale do Koła przyjeżdża dość często, gdyż mieszkają tu jego rodzice, brat oraz kilku dobrych kolegów z młodości. Jakub Małecki jest laureatem Nagrody im. Jerzego Żuławskiego (Złote Wyróżnienie), nagrody Śląkfa w kategorii Twórca roku oraz Nagrody Literackiej Miesięcznika „Książki”. Nominowany był do Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus, Poznańskiej Nagrody Literackiej oraz dwukrotnie do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. W roku 2017 otrzymał stypendium Młoda Polska przyznawane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na łamach naszego portalu pisaliśmy już o Jakubie Małeckim. Był bowiem jednym z 20 autorów nominowanych w tym roku do Nagrody Literackiej Nike.

Artykuły powiązane:

Jakub Małecki nominowany do Nagrody Literackiej Nike

“Ślady” nominowane, a premiera „Rdzy” już niebawem

zdjęcie: Wydawnictwo SQN

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here