Starówka jednym z bezpieczniejszych miejsc w Kole!

0
287

Starówka jednym z bezpieczniejszych miejsc w Kole! „Niewiele się dzieje, żeby nie powiedzieć, że nic się nie dzieje”. Takie zapewnienie otrzymał kolski magistrat z Komendy Powiatowej Policji w Kole. I jest to bardzo dobra informacja! Dotyczy bowiem zdarzeń policyjnych na kolskiej starówce. Statystyki obalają mit, że „Wyspa” jest najmniej przyjaznym obszarem miasta. Okazało się, że to od lat jedno z bezpieczniejszych miejsc w Kole.

Starówka ma bogatą historię i wiele pamiątek przeszłości. Darzona jest sentymentem, mimo że miejskie życie wiele lat temu przeniosło się na przedmieście. Dziś, kiedy stronimy od dużych skupisk i natężonego ruchu, a szukamy spokojniejszej przestrzeni, starówka jest ciekawie zlokalizowana na mapie miasta. W ostatnim czasie rozwija się tu budownictwo mieszkaniowe. Atutem „Wyspy” jest urokliwe położenie, bliskość szkół, instytucji kultury, placówek administracyjnych, handlu i usług, a jedyną obawą – czy jest bezpieczna. Tych, którzy mają takie obawy, może przekonają policyjne statystyki.

Starówka jednym z bezpieczniejszych miejsc w Kole! Statystki są jednoznaczne!

Urząd Miejski w Kole zwrócił się do Komendy Powiatowej Policji o udostępnienie aktualnych danych. Okazało się, że pod względem prowadzonych interwencji starówka jest jednym z bezpieczniejszych rejonów w Kole, a funkcjonariusze podejmują tu niewiele czynności, w porównaniu z innymi rejonami. Od stycznia do kwietnia br. policjanci, na skutek zakłócania porządku publicznego, ukarali mandatem karnym 5 osób na „Wyspie”, a 91 w pozostałych częściach miasta. Pod względem spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem była 1 interwencja na starówce, a 10 w Kole. Interwencje drogowe to 5 na wyspie i aż 71 w pozostałych dzielnicach. Inne interwencje to 19 na „Wyspie”, a 193 w mieście. W każdej kategorii jest podobnie. Taki stan utrzymuje się już od wielu lat.

źródło: Urząd Miejski w Kole

Ratusz i jego atrakcje – zobacz, co można w nim obejrzeć