Sportowcy z gratulacjami od powiatowych samorządowców [FOTO]

0
403

Gośćmi powiatowych samorządowców byli dziś dwaj sportowcy, którzy osiągają doskonałe wyniki i rozsławiają ziemię kolską w kraju i za granicą. To Marcin Kotleszka oraz Maciej Gralak. Wraz z nimi wyróżnienie odebrać miał tata Macieja, Stanisław Gralak, ale niestety, ze względu na obowiązki zawodowe nie mógł przybyć na sesję. List gratulacyjny w jego imieniu odebrał zatem syn. Obaj panowie natomiast podziękowali za zorganizowanie spotkania oraz upominki, ale przede wszystkim za gratulacje i fakt, że ich sportowy wysiłek został po raz kolejny zauważony i doceniony.

W tym miejscu warto podkreślić, że wszyscy trzej panowie to utytułowani w swych dyscyplinach mistrzowie. Marcin Kotleszka, po przerwie w rywalizacji na zawodach, zdobył kolejny tytuł mistrza Polski podczas Mistrzostw Polski w Kulturystyce, które odbywały się między 12 a 14 kwietnia w Kielcach. Marcin Kotleszka wystartował w kategorii kulturystyka mężczyzn do 95 kg.
Po tym sukcesie kolski sportowiec otrzymał powołanie do kadry A reprezentacji Polski i będzie startował w narodowych barwach podczas Mistrzostw Europy, które 1 maja rozpoczną się w Hiszpanii. Marcin Kotleszka ma na swoim koncie kilka tytułów. Był drugi podczas Arnold Classic w USA w 2017 roku w kulturystyce klasycznej +180cm. Pierwsze miejsce zajął na Mistrzostwach Polski w kategorii kulturystyka klasyczna +180cm w 2017 roku. Złoto wywalczył też podczas Mistrzostw Polski w kategorii do 95 kg w 2019 roku.

Maciej Gralak od wielu lat trenuje armwrestling. To czołowy zawodnik kategorii osób niepełnosprawnych, ale śmiało poczyna sobie również w rywalizacji z zawodnikami pełnosprawnymi, czego dowodem są liczne medale oraz tytuły rangi lokalnej, krajowej i międzynarodowej. Do największych jego osiągnięć należą wielokrotne tytuły mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Polski. Pan Maciej to trzykrotny mistrz Europy, wicemistrz, dwukrotny brązowych medalista oraz trzykrotny mistrz Świata, dwukrotny wicemistrz Świata, brązowy medalista i dwukrotny triumfator Pucharu Świata. Równie utytułowany jest tato Macieja Gralaka. Pan Stanisław to także wielokrotny mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski oraz medalista mistrzostw Europy.

Z XIX Mistrzostw Polski w Armwrestlingu, które odbyły się 6 i 7 kwietnia w Warszawie Maciej oraz Stanisław Gralakowie przywieźli łącznie 7 medali. Maciej zdobył cztery złote krążki w dwóch kategoriach, natomiast Stanisław dwa srebrne i jeden brązowy, również w dwóch kategoriach wagowych.

Samorządowcy powiatowi oraz obecna na sesji wicewojewoda Aneta Niestrawska pogratulowali sportowcom dotychczasowych sukcesów, życząc kolejnych świetnych rezultatów. Panowie natomiast zrewanżowali się obietnicą, że jeszcze niejeden raz będzie o nich będzie głośno za sprawa kolejnych tytułów.