Sportowcy z gratulacjami od powiatowych samorządowców [FOTO]

0
287

Gośćmi powiatowych samorządowców byli dziś dwaj sportowcy, którzy osiągają doskonałe wyniki i rozsławiają ziemię kolską w kraju i za granicą. To Marcin Kotleszka oraz Maciej Gralak. Wraz z nimi wyróżnienie odebrać miał tata Macieja, Stanisław Gralak, ale niestety, ze względu na obowiązki zawodowe nie mógł przybyć na sesję. List gratulacyjny w jego imieniu odebrał zatem syn. Obaj panowie natomiast podziękowali za zorganizowanie spotkania oraz upominki, ale przede wszystkim za gratulacje i fakt, że ich sportowy wysiłek został po raz kolejny zauważony i doceniony.

W tym miejscu warto podkreślić, że wszyscy trzej panowie to utytułowani w swych dyscyplinach mistrzowie. Marcin Kotleszka, po przerwie w rywalizacji na zawodach, zdobył kolejny tytuł mistrza Polski podczas Mistrzostw Polski w Kulturystyce, które odbywały się między 12 a 14 kwietnia w Kielcach. Marcin Kotleszka wystartował w kategorii kulturystyka mężczyzn do 95 kg.
Po tym sukcesie kolski sportowiec otrzymał powołanie do kadry A reprezentacji Polski i będzie startował w narodowych barwach podczas Mistrzostw Europy, które 1 maja rozpoczną się w Hiszpanii. Marcin Kotleszka ma na swoim koncie kilka tytułów. Był drugi podczas Arnold Classic w USA w 2017 roku w kulturystyce klasycznej +180cm. Pierwsze miejsce zajął na Mistrzostwach Polski w kategorii kulturystyka klasyczna +180cm w 2017 roku. Złoto wywalczył też podczas Mistrzostw Polski w kategorii do 95 kg w 2019 roku.

Maciej Gralak od wielu lat trenuje armwrestling. To czołowy zawodnik kategorii osób niepełnosprawnych, ale śmiało poczyna sobie również w rywalizacji z zawodnikami pełnosprawnymi, czego dowodem są liczne medale oraz tytuły rangi lokalnej, krajowej i międzynarodowej. Do największych jego osiągnięć należą wielokrotne tytuły mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Polski. Pan Maciej to trzykrotny mistrz Europy, wicemistrz, dwukrotny brązowych medalista oraz trzykrotny mistrz Świata, dwukrotny wicemistrz Świata, brązowy medalista i dwukrotny triumfator Pucharu Świata. Równie utytułowany jest tato Macieja Gralaka. Pan Stanisław to także wielokrotny mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski oraz medalista mistrzostw Europy.

Z XIX Mistrzostw Polski w Armwrestlingu, które odbyły się 6 i 7 kwietnia w Warszawie Maciej oraz Stanisław Gralakowie przywieźli łącznie 7 medali. Maciej zdobył cztery złote krążki w dwóch kategoriach, natomiast Stanisław dwa srebrne i jeden brązowy, również w dwóch kategoriach wagowych.

Samorządowcy powiatowi oraz obecna na sesji wicewojewoda Aneta Niestrawska pogratulowali sportowcom dotychczasowych sukcesów, życząc kolejnych świetnych rezultatów. Panowie natomiast zrewanżowali się obietnicą, że jeszcze niejeden raz będzie o nich będzie głośno za sprawa kolejnych tytułów.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here