SOSW w Kole wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu SKO

0
116
sosw-blog-września-2019

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Świętego Mikołaja w Kole, który bardzo aktywnie działa w SKO, został nagrodzony tytułem „SKO Blog Miesiąca Września.”

Konkurs „SKO Blog Miesiąca” ma charakter edukacyjny. Jego celem jest w szczególności propagowanie idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach założeń SKO oraz promowanie postaw współpracy w grupie. W rywalizacji uczestniczą szkoły, które prowadzą blogi na platformie Szkolne Blogi, gdzie prezentują swoje działania związane z uczestnictwem w Programie SKO. Co miesiąc w danym roku szkolnym, w okresie od września do czerwca, specjalnie powołana komisja konkursowa dokonuje oceny blogów.

Zrealizowane w placówce działania we wrześniu 2019 roku, opisywane następnie na stronach szkolnego bloga, doprowadziły do zdobycia głównej nagrody. Przypomnijmy, że w marcu i wrześniu 2018 roku SOSW w Kole zdobył już tytuł „SKO Blog Miesiąca” oraz w poprzednich latach dwukrotnie otrzymał wyróżnienie w tym konkursie: w czerwcu 2016 oraz kwietniu 2017. Zdobycie tegorocznej nagrody głównej związane jest także z wygraniem bonów zakupowych i gadżetów. Co ważne, prowadzony przez placówkę blog przyczynia się również do promocji szkoły i miasta, co widać po wielu pozytywnych wpisach internautów z całej Polski.

Opiekunowie SKO w SOSW w Kole bardzo dziękują wszystkim, którzy odwiedzają i głosują na szkolnego bloga, nadal licząc na Państwa głosy i komentarze.

O działalności SKO w SOSW w Kole można przeczytać na platformie Szkolne Blogi, gdzie placówka umieszcza najważniejsze wydarzenia z życia szkoły oraz działania z zakresu przedsiębiorczości i edukacji ekonomicznej uczniów: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sosw-kolo/

źródło i zdjęcie: SOSW w Kole