39. Międzynarodowy Bieg Warciański przeszedł do historii. Jaki będzie jubileuszowy? [FOTO]

0
1255
DSC08947

Ponad 620 zawodników, w tym 76 miłośników nordic walkingu stanęło na linii startu 39. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego. Z nowości w tym roku mamy pacemakerów, czyli osoby, które biegną na określony czas. To 40, 45, 50 i 60 minut powiedział dyrektor MOSiR-u Koło, Jarosław Kawka, zaznaczając, że w kolskim sportowym wydarzeniu, które jest jednym z najstarszych w kraju, wzięli udział biegacze z całej Polski. – Biegną w nim zawodnicy, który w kraju się liczą.

Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał debiutujący na warciańskiej imprezie Adam Nowicki z Gostynia. Zwycięzca tegorocznej edycji kolskiego biegu jest zawodnikiem klubu ASICS FrontRunner Poland i biega od 17 lat, a na koncie ma mistrzostwo Polski w półmaratonie i brązowy medal mistrzostw Polski w maratonie. Pięciokrotnie był medalistą mistrzostw Polski na dystansie 10 tysięcy metrów. – Przyjechałem tu, aby sprawdzić się przed maratonem we Frankfurcie, który jest za tydzień. I jestem bardzo optymistycznie nastawiony po dzisiejszym starcie. Cieszę się, że przyjechałem, bo jest to bardzo dobra trasa na osiąganie dobrych wyników. Za mną bardzo trudne przygotowania maratońskie w Szklarskiej Porębie i mam nadzieję, że start za tydzień wyjdzie mi tak samo dobrze, jak ten dzisiejszy w Kole.

Drugi linię mety minął Artur Olejarz ze Szczecina, a trzeci zameldował się Tomasz Szymkowiak z Wrześni. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Kowalska z Włocławka, wyprzedzając Ewę Jagielską z Wyszkowa i Monikę Kaczmarek z Łodzi.

W nordic walkingu, na dystansie 5 km, w kategorii kobiet, zwyciężyła Sylwia Miszczak Koła. Drugie miejsce zajęła Daria Nitecka z Budek Starych, a trzecie – Sylwia Stefańska z Poznania. Wśród mężczyzn najlepszy był Marcin Radomski z Płocka. Srebrne trofeum trafiło do Hieronima Winiarskiego z Jankowa Zaleśnego, a brązowe odebrał Włodzimierz Remisz z Koła.

Po zakończeniu rywalizacji na trasie, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ogłoszono wyniki we wszystkich organizowanych kategoriach. Wręczono też medale specjalne. Otrzymali je Piotr Grenz oraz Janusz Lenc, którzy po raz 39. biegli w kolskiej imprezie.

Za rok jubileuszowy, 40. Międzynarodowy Bieg Warciański. Czy będzie wyjątkowy? – Rozmawialiśmy już wstępnie z dyrektorem MOSiR-u przy okazji biegów dla dzieci i młodzieży i mamy kilka pomysłów. Nie chcemy za dużo ujawniać, ale mogę powiedzieć, że chcemy nawiązać do tradycji pierwszego biegu. Nie wszyscy zapewne wiedzą, że kończył się na ulicy Toruńskiej. Pozostałe kończyły się na ulicy Wojciechowskiego. W tej chwili jesteśmy w innej strukturze i chcemy połączyć historię ze współczesnością. Na pewno jakieś odniesienie do tradycji będzie. Chcemy też przyciągnąć jak najwięcej uczestników pierwszych biegów – zdradził wiceburmistrz Koła Lech Brzeziński.

Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszej biegowej imprezy w Kole. Zapraszamy do obejrzenia.

Międzynarodowy Bieg Warciański w latach ubiegłych – czytaj TUTAJ