Trzy samochody zderzyły się na DK nr 92. Policjanci zatrzymali prawo jazdy sprawcy kolizji

0
474

Trzy samochody osobowe brały udział w niebezpiecznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło dziś rano, przed godziną 6.00, na DK nr 92, na wysokości miejscowości Krzykosy, w gminie Kłodawa. – W kolizji udział brały: opel meriva, ford focus oraz opel corsa. Oplem merivą, wraz z pasażerem, jechała 28-letnią mieszkanka gminy Grzegorzew. Fordem focusem, również z pasażerem, podróżował 45-letni mieszkaniec Koła, a oplem corsą jechał 30-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego. Do zdarzenia doszło, gdy kierująca pojazdem marki Opel Meriva, podczas wyjazdu z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Koła kierującemu samochodem ford focus, doprowadzając do zderzenia. Na pojazdy te najechał kierujący oplem corsą, jadący od Kłodawy. Uderzył on w tył forda focusa. Stało się tak, gdyż podczas kolizji focusa i merivy, ford focus odwrócił się i znalazł się na przeciwległym pasie – poinformowała rzecznik KPP w Kole, sierż. Weronika Czyżewska.

Przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującą oplem merivą. Z ustaleń policjantów wynika również, że kierujący corsą nie miał możliwości uniknąć zderzenia ze względu na to, że focus znalazł się na jego pasie, a dodatkowo widoczność utrudniała mgła. – W wyniku zdarzenie kierujący i pasażer forda focusa zostali zabrani do szpitala, niemniej jednak obrażenia nie są poważne. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, ale policjanci zatrzymali sprawczyni prawo jazdy fakultatywnie za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego – dodała rzecznik Weronika Czyżewska.

Czy prawo jazdy zostanie zatrzymane na dłuższy czas, czy też zostanie zwrócone, jak również o wysokości wymierzonej kary, zdecyduje sąd. Policjanci bowiem nie nałożyli na kierującą oplem merivą mandatu karnego, tylko skierowali wniosek do sądu.

zdjęcie: Tomasz Barański, OSP Kłodawa