Remont sal gimnastycznych w szkołach w gminie Koło podczas wakacji

0
148

Aż 13 ofert wpłynęło na ogłoszony przez gminę Koło przetarg związany z realizacją zadania polegającego na remoncie przyszkolnych sal gimnastycznych w Powierciu, Wrzącej Wielkiej oraz Sokołowie. Otwarcie kopert nastąpiło 16 lutego. – Proponowane w ofertach ceny nie przekraczają zaplanowanych w budżecie gminy środków finansowych, więc mamy otwartą drogę do zawierania umów – stwierdził wójt gminy Koło Mariusz Rybczyński.

Zadanie dofinansowane jest z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sportowa Polska” w kwocie 765 600 złotych. To blisko połowa wartości całego zadania, które wyceniono na 1 681 963,82 złotych. Realizacja remontów odbędzie się w okresie wakacyjnym.

Zgodnie z planami, remont w Powierciu obejmuje kompleksowy zakres robót począwszy od termomodernizacji całego obiektu, robót elektrycznych, wentylacji, instalacji wodno-kanalizacyjnej i wykonanie podłogi sportowej oraz parkingu przy obiekcie. Zakresem zadania objęte są także salka korekcyjna do ćwiczeń i zaplecze sportowe. W sali gimnastycznej przy szkole we Wrzącej Wielkiej planuje się wykonanie elewacji zewnętrznej oraz remont schodów. W sali przy szkole w Sokołowie zaplanowano wymianę stolarki okiennej, osłon grzejników, remont posadzki, roboty elektryczne oraz malowanie całego obiektu wewnątrz.

Czytaj także: W gminie Koło będą remontowane przyszkolne sale gimnastyczne