W gminie Koło będą remontowane przyszkolne sale gimnastyczne

0
92

Gmina Koło otrzymała z Ministerstwa Sportu, w ramach Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej „Sportowa Polska”, dofinansowanie na realizację projektu dotyczącego remontu trzech przyszkolnych sal gimnastycznych w miejscowościach Powiercie, Wrząca Wielka i Sokołowo. Uzyskane dofinansowanie to kwota 765 600 złotych, a planowane koszty całego projektu wynoszą 1 681 963,82 złotych. Remonty wszystkich sal mają się odbyć w roku 2021.

Remont w Powierciu obejmuje kompleksowy zakres robót począwszy od termomodernizacji całego obiektu, robót elektrycznych, wentylacji, instalacji wodno-kanalizacyjnej i wykonanie podłogi sportowej oraz parkingu przy obiekcie. Zakresem zadania objęte są także salka korekcyjna do ćwiczeń i zaplecze sportowe. W sali gimnastycznej przy szkole we Wrzącej Wielkiej planuje się wykonanie elewacji zewnętrznej oraz remont schodów. W sali przy szkole w Sokołowie zaplanowano wymianę stolarki okiennej, osłon grzejników, remont posadzki, roboty elektryczne oraz malowanie całego obiektu wewnątrz.

Warto zauważyć, że w szkołach w Powierciu i Wrzącej Wielkiej w tym roku wykonano już remonty szatni i sanitariatów przy salach gimnastycznych, z pozyskanego od Samorządu Województwa dofinansowana w ramach programu Szatnia na Medal.

Czytaj także: W Powierciu remont się rozpoczął. Gminy Koło i Babiak otrzymały dofinansowanie z programu „Szatnia na Medal”

zdjęcia: UG w Kole, okrągłemiasto.pl

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here