W Powierciu remont się rozpoczął. Gminy Koło i Babiak otrzymały dofinansowanie z programu „Szatnia na Medal”

0
178
szatnie

Gminy Koło i Babiak otrzymały dofinansowanie na poprawę warunków budynków szatniowo-sanitarnych przy obiektach sportowych. Nabór ogłosił Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w ramach programu „Szatnia na Medal”. Gmina Koło zgłosiła dwie placówki, tj. Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Powierciu oraz Szkołę Podstawową im. Tony’ego Halika we Wrzącej Wielkiej, a Babiak – zaplecze sanitarne gminnego stadionu.

W Szkołach Podstawowych w Powierciu oraz Wrzącej Wielkiej modernizacji podlegać będą szatnie uczniowskie, toalety i prysznice mieszczące się przy salach gimnastycznych. Wykonawcy prac zostali zostali. W Powierciu roboty już się rozpoczęły (zdjęcie).

Koszt remontu w Powierciu wynosi 176.090,26 złotych, a we Wrzącej Wielkiej 80.948,18 złotych. Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wynosi 100.000 złotych. Reszta potrzebnych środków to wkład własny samorządu.

W gminie Babiak zadanie w ramach „Szatni na Medal” zakłada remont zaplecza sanitarno-szatniowego na Gminnym Stadionie Sportowym w Babiaku – etap III. Dofinansowanie opiewa na 20.000 złotych. Prace mają być wykonane do końca października br.

Program Samorządu Województwa Wielkopolskiego został zainaugurowany w 2018 roku. W dwóch dotychczasowych edycjach zrealizowano łącznie 126 zadań – 28 inwestycyjnych oraz 98 remontowych na terenie 30 powiatów województwa wielkopolskiego. W tegorocznym budżecie Samorządu Województwa Wielkopolskiego zarezerwowano 4 000 000 złotych na zadania realizowane w programie „Szatnia na Medal”, który wpisuje się w realizację zadania samorządu wielkopolskiego, jakim jest tworzenie jak najlepszych warunków do uprawiania sportu.

źródło: UMWW w Poznaniu, SP w Powierciu, zdj. SP w Powierciu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here