Park linowy, westernowe zabawy i zaprzysiężenie z morzem…

0
170

Dziesięć sierpniowych dni dzieci z gminy Koło spędziły na koloniach w Darłówku. Największym sprzymierzeńcem obozowiczów była pogoda, która pozwoliła na zrealizowanie zaplanowanego programu. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Były w fokarium, poznały historię głębin morskich i przeżyły niezapomniane chwile w kinie 6D. Wiele emocji towarzyszyło zaprzysiężeniu z morzem. Próbę wody przed kolonijnym Neptunem przeszły wszystkie dzieci, ale nie tylko, bo wychowawcy również musieli podołać zadaniu.

Niemałym wyzwaniem był także pobyt w parku linowym, gdzie wielu musiało zmierzyć się ze swoim lękiem, więc po udanej próbie dzieci pękały z dumy po zakończeniu swoich tras.

Każdy następny dzień był inny. Wypełniły je wyprawa na wydmy łebskie, podróż statkiem, zwiedzenie wyrzutni rakiet, wspinanie się na wydmy, pobyt w Zieleniewie – miasteczku rozrywki Western City, morskie kąpiele oraz wyprawa do Wioski Hobbitów, w której dzieci brały udział w rowerowej grze terenowej.

Uczestnicy kolonii byli także na latarni morskiej, płynęli tramwajem wodnym z Darłowa do Darłówka. Co niektórzy przełamali swój lęk przed wodą i zjeżdżalniami wodnymi w parku wodnym w Darłówku.

Każdy wieczór w ośrodku kolonijnym był wyjątkowy. Dzieci spędzały je na rozgrywkach sportowych, zajęciach zumby oraz układaniu zabawnych wierszy o swoich grupach i wychowawcach.

Kolonie finansowane były przez samorząd gminy Koło.

źródło i zdjęcie: Urząd Gminy Koło