Ponad 80 osób i 25 metrów włosów! Wielki sukces pierwszej edycji akcji „Podziel się włosem”! [FOTO]

0
1043

Wiele radości i satysfakcji dostarczyli dziś organizatorom wszyscy, którzy odpowiedzieli na ich apel i wzięli udział w pierwszej tego rodzaju akcji charytatywnej przeprowadzonej w Kole. Mowa o przedsięwzięciu „Podziel się włosem”, które okazało się wielkim sukcesem ludzi dobrej woli, gotowych oddać część siebie doświadczonym przez chorobę dzieciom. Bo właśnie z myślą o nich zbierane były włosy, które posłużą do wykonania peruk.

W organizację pierwszej w Kole akcji „Podziel się włosem” zaangażowało się Stowarzyszenie „W Koło Pomagam”, we współpracy z czterema właścicielami kolskich salonów fryzjerskich. Owocem ich pracy jest około 25 metrów włosów, które zostaną przekazane Stowarzyszeniu „Mówimy NIEboRAKOWI”. Ono z kolei odda je fachowcom w celu wykonania peruk dla konkretnych osób. Co ciekawe, już wiadomo, że jedna z nich zostanie zrobiona dla chorującej na raka dziewczynki z Koła. – Jesteśmy po rozmowach z panią prezes. Teraz pozostaje tylko ustalenie szczegółów z dzieckiem i rodzicami odnośnie peruki – powiedział przewodniczący „W Koło Pomagam”, Jarosław Jóźwiak, który wraz z Małgorzatą Wojtaszek czuwali dziś na przebiegiem akcji w hali sportowej kolskiego MOSiR-u.

Co ciekawe, włosy nie oddawały tylko kobiety i dziewczęta, ale także mężczyźni. Wszyscy pytani o powody decyzji podawali chęć pomocy, wskazując nierzadko na to, że sam gest podzielenia się częścią siebie, skłania do refleksji, iż zdrowie jest bezcennym darem. Pozwala również docenić to, co los nam daje i cieszyć się z każdego dnia. Niezwykle budujące jest także to, że kilkuletnie dziewczynki, które włosy pielęgnowały niemal całe swoje życie, cieszyły się, że mogą je oddać innym dziewczynkom, a chwilowy żal po pięknej, długiej fryzurze natychmiast zmieniał się w radość i uśmiech. Mamy dziewcząt często podkreślały, że sam pomysł i ostateczna decyzja należały do ich córek. Nikt ich do niczego nie namawiał, a chęć podzielenia się włosami wynikał z potrzeby serca.

Większość przekazanych włosów została ścięta w hali MOSiR-u. W dzisiejszej akcji wzięło udział ponad 50 osób, ale nie wszyscy chętni do ich podarowania mogli to zrobić akurat dzisiaj. Około 30 dziewcząt ścięło włosy wcześniej, a dziś ich rodzice oraz fryzjerzy przynieśli je i przekazali członkom stowarzyszenia.

Organizatorzy docenili gest każdego uczestnika akcji. Wszystkie osoby, które oddały włosy otrzymały pisemne podziękowania oraz miły prezent. Dla pierwszych 10 dziewczynek dodatkowo były specjalne upominki.

Sukces dzisiejszego przedsięwzięcia napawa optymizmem i pozwala organizatorom snuć plany na przyszłość. – Nie spodziewałem się takiego odzewu. Jesteśmy bardzo zadowoleni i będziemy chcieli zorganizować kolejne akcje – podsumował Jarosław Jóźwiak.