Dzień Dziecka, Dzień Sportu i „Mundurowi Dzieciom”, czyli wszystko dla najmłodszych [FOTO]

0
349

Trzy imprezy, czyli Dzień Sportu, Dzień Dziecka oraz „Mundurowi Dzieciom” zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole, Urząd Miejski w Kole oraz Komendę Powiatową Policji, miały na celu dostarczenie wychowankom przedszkoli oraz uczniom szkół podstawowych z terenu Koła wesołej zabawy i zdrowej sportowej rywalizacji. – Najpierw były zawody dla przedszkolaków. Potem do rywalizacji przystąpili uczniowie klas I-III szkół podstawowych, natomiast na bieżni wokół boiska, dla uczniów klas IV-VII i dla gimnazjalistów, zorganizowane zostały wyścigi sztafetowe na 400 metrów. Ponadto dla pozostałych uczestników festynu, którzy nie znaleźli się w składach drużyn, przygotowaliśmy 8 stanowisk z rożnymi atrakcjami sportowymi. Dla nich również przygotowaliśmy nagrody – poinformował dyrektor MOSiR-u w Kole, Jarosław Kawka.

Na tym jednak nie kończyła się oferta skierowana do najmłodszych. Na placu obecne były pojazdy strażackie, sportowe auto, namioty WORD-u, MOPiPR-u, PCK, a także policyjne radiowozy. Na milusińskich czekały także kiełbaska z grilla oraz produkty mleczne. – Chcieliśmy, by festyn był atrakcyjny i różnorodny. Zaprosiliśmy na niego wszystkie placówki przedszkole i szkolne z Koła. Mamy nadzieję, że to co przygotowaliśmy, przypadło uczestnikom do gustu – podsumował dyrektor MOSiR-u. – Nasze stanowisko oferuje dzieciom słodkości. Przygotowaliśmy także pokaz pracy psa policyjnego oraz możliwość przejażdżki policyjnym motocyklem. Na co dzień nasza komenda nim nie dysponuje, ale na specjalne zaproszenie, przyjechał funkcjonariusz z ościennej jednostki. Do obejrzenia jest także policyjne wyposażenie, wykorzystywane przez stróżów prawa podczas imprez masowych. Sporą atrakcją jest też nasza wielkopolska maskotka, czyli sierżant Pyrek, z którym dzieci bardzo chętnie się witają i fotografują – dodała rzecznik KPP w Kole, st. sierżant Weronika Czyżewska.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here