Ponad 120 wykroczeń, 86 przekroczeń prędkości

0
86

121 wykroczeń, w tym 86 przypadków dotyczących przekroczenia prędkości przez kierujących, to efekt policyjnej akcji „Prędkość” przeprowadzonej na terenie powiatu kolskiego w minionym tygodniu.

W minionym tygodniu, w naszym województwie, została przeprowadzona dwudniowa policyjna akcja pod kryptonimem „Prędkość”. Działania mundurowych ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

Policyjne działania „Prędkość” rozpoczęły się 22 marca, o godz. 6.00, i trwały do 22.00 dnia następnego. Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

We wspomnianej akcji, na terenie powiatu kolskiego wzięło udział 24 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali 146 pojazdów. Mundurowi ujawnili aż 121 wykroczeń, w tym 86 przypadków dotyczyło przekroczenia prędkości przez kierujących.

Wielkopolscy policjanci na terenie całego województwa skontrolowali 1370 pojazdów. Nałożyli 986 mandatów, w tym 689 na kierujących pojazdami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 75 dowodów rejestracyjnych w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów oraz 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here