Wykorzystał okazję i ukradł pozostawiony na ladzie portfel

0
348

Na jednej ze stacji benzynowych w Kłodawie, w środę, 20 lutego br., doszło do kradzieży portfela wraz z jego zawartością. O fakcie tym, pokrzywdzony poinformował policję dzień później. Z jego relacji wynikało, że na moment pozostawił portfel na ladzie sklepowej. Gdy skończył wybierać produkty z półek, portfela już nie było. Ta krótka chwila nieuwagi wystarczyła złodziejowi, by zabrać cudzą własność. Pokrzywdzony stracił portfel, w którym znajdowały się dokumenty, karty bankomatowe oraz pieniądze w kwocie ponad 700 złotych. Z zabezpieczonego monitoringu wynikało, że kradzieży dokonał najprawdopodobniej obywatel narodowości romskiej. W efekcie natychmiast podjętych działań, policjanci jeszcze tego samego dnia wytypowali i zatrzymali sprawcę tego czynu. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec Kłodawy. Mężczyzna przyznał się, że wziął portfel z lady. Okazał też dowód nadania przesyłki, wyjaśniając, że portfel wraz z dokumentami przesłał listem poleconym do prawowitego właściciela.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci przypominają, że okazja czyni złodzieja, i przestrzegają przed pozostawianiem wartościowych przedmiotów, torebek, dokumentów bez nadzoru w niezamkniętych pomieszczeniach, biurach czy poczekalniach. Nie należy również pozostawiać wartościowych przedmiotów w samochodach i  koszykach rowerowych. Mogą one bowiem skusić złodzieja.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here