Policjanci z powiatu kolskiego otrzymali nowe radiowozy

0
182
317-270758

Odprawa podsumowująca efektywność służby funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole za 2019 rok odbyła się dziś, tj. 7 stycznia 2020 roku. Po omówieniu efektywności działań policjantów w minionym roku, nastąpiło symboliczne przekazanie radiowozów przez włodarzy partycypujących w ich finansowaniu. W odprawie uczestniczył zastępca komendanta wojewódzkiego Policji insp. Rafał Pawłowski oraz goście, a wśród nich zastępca prokuratora rejonowego w Kole Anna Ciszak-Kaszuba i włodarze powiatu kolskiego.

Zanim jednak to nastąpiło, komendant powiatowy Policji w Kole, insp. Artur Foryński przedstawił w formie multimedialnej informację o efektach pracy Policji na terenie naszego powiatu w 2019 roku.

W dalszej części głos zabrał zastępca komendanta wojewódzkiego mł. insp. Rafał Pawłowski, który podziękował wszystkim funkcjonariuszom tutejszej jednostki za rzetelną i solidną służbę. Podziękowania skierował również do samorządowców za zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kolskiego, co z pewnością jest wynikiem dobrej współpracy z kolskimi policjantami. Wskazał również na istotę znaczenia działalności prewencyjnej i profilaktycznej, jako kluczowej dla kształtowania właściwych postaw społecznych zapewniających szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Insp. Rafał Pawłowski poruszył także tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Określił, iż ten obszar jest jednym z nadrzędnych priorytetów działań Policji, co będzie przekładało się na kierowanie do działań na drogach maksymalnej ilości funkcjonariuszy komórek ruchu drogowego. W podobnym tonie odnośnie dobrej i na wysokim poziomie współpracy z Policją, padły słowa z ust prok. Anny Ciszak-Kaszuby oraz wicestarosty kolskiego Sylwestra Chęcińskiego.

Po podsumowaniu efektywności służby kolskich funkcjonariuszy w 2019 roku, przed ratuszem miejskim odbyło się symboliczne przekazanie nowo zakupionych radiowozów. Zakupu sześciu radiowozów marki Hyundai I30 dokonała Komenda Główna Policji, która sfinansowała połowę ich wartości. Pozostałą część należności opłaciły jednostki samorządowe naszego powiatu, tj. gmina miejska w Kole, Dąbiu, Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie oraz Przedczu, a także Urzędy Gmin w Kole, Babiaku, Olszówce i Chodowie.

Dwa radiowozy będą wykorzystywane przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole, kolejnymi dwoma będą jeździć policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie i kolejne dwa zostały rozdysponowane pomiędzy funkcjonariuszy Posterunku Policji w Dąbiu i Babiaku.

źródło i zdjęcia: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here