To był koncert ze wspomnieniami…

1
148
67

W atmosferze świąt Bożego Narodzenia, w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodawie, dzięki uprzejmości proboszcza parafii, ks. prałata Jerzego Dylewskiego, odbył się koncert kolęd i pastorałek. Był to wieczór pełen wrażeń artystycznych, duchowych oraz muzycznych. Inicjatorem tego niesamowitego przedsięwzięcia był już po raz drugi Michał Rybiński, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Urząd Miasta i Gminy Kłodawa na czele z burmistrzem Piotrem Michalakiem.

Mieszkańcy Kłodawy mieli możliwość uczestniczenia w wyjątkowo klimatycznym wydarzeniu, tak ważnym, ponieważ była to szansa spotkania się z młodymi i pełnymi pasji ludźmi kultywującymi tradycję, odwołującymi się do korzeni i zamieszkującymi to miejsce. Koncert poprowadził pomysłodawca, a mieszkańcy Kłodawy mogli wysłuchać niezwykłej „gry na kwiatach” w jego wykonaniu. Był to piękny dodatek, który pozwolił słuchaczom bardziej zagłębić się w magiczny, świąteczny czas. W doborze repertuaru zdecydowanie dominowały kolędy znane i śpiewane już od dawna.

Podczas koncertu wystąpiło wielu lokalnych, związanych z Kłodawą wykonawców, zarówno instrumentalistów, jak i wokalistów: Michał Rybiński, Wiktoria Tomczak, Paulina Węgielewska, Paulina Nowicka, Wanessa Kalina, Justyna Pląskowska-Pawlak, Hubert Rosiński, Łukasz Szafrański, „Luba”, a także zespół ludowy Lubonianki, zespół ludowy i kapela Kłodawiacy i dzieci z SPSK w Wólce Czepowej. Zgromadzeni goście mogli także podziwiać piękny taniec anioła w wykonaniu uzdolnionej Dominiki Chruścielskiej.

Kolędy posiadają szczególną moc. Łączą pokolenia, rodziny i ludzi. Sprawiają, że nikt nie czuje się samotny. W ludzi wstępuje nadzieja, a ci, którzy już odeszli, znowu są z nami nie tylko we wspomnieniach. Na koncercie można było wysłuchać archiwalnego nagrania nieżyjącego już pana Kazimierza Kraszewskiego z zespołu ludowego Lubonianki oraz przywołać pamięcią pana Stanisława Pawlaka, który wraz z małżonką założył kapelę Kłodawiacy. Przez prawie dwie godziny słuchano pięknych kolęd i pastorałek, a artyści zadbali o to, aby wszyscy zgromadzeni nadal trwali w ciepłym, świątecznym klimacie, jaki niewątpliwie można było odczuć podczas całego koncertu w murach kłodawskiego kościoła.

źródło: Michał Rybiński, zdjęcia Cudne Chwile

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here