Pokrzyżował plany złodziejowi. Policjant po służbie zatrzymał uciekiniera

0
89

W ubiegłym tygodniu policjant po służbie zatrzymał złodzieja. Do kradzieży doszło w jednym z kłodawskich sklepów. Mężczyzna zabrał artykuły spożywcze i nie zamierzając za nie zapłacić, wybiegł ze sklepu. Plany złodziejowi pokrzyżował policjant, który zauważył całą sytuację i zatrzymał 66-latka.

Funkcjonariusz kolskiej komendy, w miniony poniedziałek rano, nie będąc w służbie, zamierzał zrobić zakupy w jednym ze sklepów w Kłodawie. Policjant nie zdążył jeszcze wziąć koszyka na zakupy, kiedy jego uwagę zwrócił mężczyzna chcący wyjść ze sklepu drzwiami przeznaczonymi dla wchodzących. Nagle jedna z pracownic sklepu krzyknęła, aby łapać złodzieja. Funkcjonariusz od razu wiedział, o kogo chodzi i udał się w pościg za mężczyzną, któremu udało się wyjść z łupem ze sklepu. Pogoń nie trwała jednak długo, ponieważ funkcjonariusz szybko zatrzymał uciekiniera, którym okazał się 66-letni mieszkaniec gminy Kłodawa. Jak ustalili policjanci, którzy po chwili przyjechali pomóc koledze, mężczyzna po włożeniu do reklamówki artykułów spożywczych, nie zamierzał za nie zapłacić i wybiegł ze sklepu drzwiami przeznaczonymi dla wchodzących do sklepu. Ukradziony towar o wartości 120,88 złotych udało się odzyskać w całości i trafił on do ponownej sprzedaży, a złodziej ukarany został mandatem.

Jak przyznają funkcjonariusze, służba w Policji jest szczególna, bo policjantem jest się 24 godziny na dobę, a praca nie kończy się w momencie rozliczenia służby czy zdjęcia munduru.

źródło: KPP w Kole