Pomógł rannemu mężczyźnie

0
93
Funkcjonariusz kolskiej jednostki, st. sierż. Konrad Perkowicz, wczoraj, tj. 8 kwietnia 2019 roku, około południa, podczas patrolowania ulic Koła, zauważył mężczyznę leżącego przed klatką schodową jednego z bloków przy ulicy Sienkiewicza. Mundurowy bezzwłocznie podbiegł do leżącego, aby ustalić co się stało. Mężczyzna miał zakrwawiona głowę. Jak się okazało, 64-letni mieszkaniec Koła, chcąc wejść do mieszkania, stracił przytomność i upadł. Dopiero, gdy policjant próbował nawiązać z nim kontakt słowny, ranny odzyskał świadomość. Mundurowy natychmiast wezwał pogotowie ratunkowe.
Do czasu przybycia karetki, funkcjonariusz opatrzył poszkodowanemu ranę głowy i pozostał przy nim do chwili przyjazdu ratowników medycznych, którzy zbadali mężczyznę i sprawdzili jego stan zdrowia. Na szczęście okazało się, że odniósł on jedynie powierzchowne i niegroźne obrażenia.
Pamiętajmy, iż zainteresowanie i wyczulenie na los innych osób jest niezwykle ważne, gdyż od naszej odpowiedniej reakcji może zależeć czyjeś życie. Jeżeli widzimy lub słyszymy, że ktoś jest w potrzebie, że ktoś zasłabł – reagujmy! Może okazać się, że dzięki naszemu zainteresowaniu i wrażliwości, uratujemy czyjeś życie.
źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here