Po raz trzeci zamanifestują przeciwko przemocy wobec kobiet. Finał kolskiej akcji 14 lutego!

0
204

Po raz ósmy w Polsce, a po raz trzeci w Kole odbędzie się akcja „Nazywam się Miliard. One Billion Rising”. W całej Polsce prowadzi ją Fundacja Feminoteka, a w Kole – Adrianna Brzoska, która jest koordynatorką organizacji w naszym mieście. I to ona zaprasza do zamanifestowania przeciwko przemocy wobec kobiet.

W 2019 roku tematem wiodącym akcji Nazywam się Miliard/ One Billion Rising w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne. Wiele krajów zmieniło swoje prawo dotyczące przemocy seksualnej, uznając że seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. To bardzo ważne zmiany. W Polsce cały czas to kobieta/ dziewczyna musi udowodnić, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie “nie”, aby udowodnić winę gwałciciela. A jeśli spała, albo ktoś jej wrzucił pigułkę gwałtu? Jak mogła to zrobić? Elementem wspólnym akcji na całym świecie jest taniec, którego wykonanie jest formą protestu, oznaką solidarności, zjednoczenia się podczas wspólnego działania oraz symbolem, ponieważ podczas tańca kobieta sama może “rządzić” swoim ciałem.

W Kole finał akcji odbędzie się 14 lutego, o godz. 15.30, na placu przed ratuszem miejskim. Podczas akcji dyżur pełnić będzie specjalistka ds. przeciwdziałania przemocy, która poprowadzi też wykład pt. „Zrozumieć przemoc” oraz radca prawny z wykładem „Przemoc w świetle prawa”.

Przewidziany jest również pokaz samoobrony. W akcji może wziąć udział każdy bez względy na wiek, płeć. Organizatorzy serdecznie zapraszają! Koordynatorką akcji w Polsce jest fundacja Feminoteka we współpracy z Antyprzemocową Siecią Kobiet. Więcej informacji:
http://feminoteka.pl/tylko-tak-oznacza-zgode-nazywam-sie-miliard-one-billion-rising-poland-2019

Tak było rok temu: Zatańczyły przeciwko przemocy wobec kobiet. One Billion Rising po raz drugi w Kole

zdj. archiwum okrągłemiasto.pl

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here