Po raz pierwszy w powiecie odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa [FOTO]

0
194
DSC08491

Ten weekend minął w Kłodawie i okolicy pod hasłem Europejskich Dni Dziedzictwa. Pierwsze tego typu wydarzenie powiecie kolskim skupiło się wokół zabytkowych dworków. Ich właściciele pokazali je szerszemu gronu i przygotowali wiele kulturalnych atrakcji.

W Wólce Czepowej odbyły się występy lokalnych zespołów tanecznych. W Krzewacie był pokaz strojów sarmackich, jazdy konnej, dawnych zawodów i warsztaty wytwarzania pieczęci. W Studzieniu rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Zabytki Kłodawy i okolic” oraz zorganizowano wystawę zdjęć dawnej Kłodawy, a w Straszkowie przygotowano wystawę malarska „Kopalnia barw” oraz z wykładem na temat herbów rodzin ziemiańskich okolic Kłodawy przyjechał prof. UAM, dr hab. Piotr Gołdyn.

Ponadto właściciele dworków w Rgielewie, Kęcerzynie i Krzykosach zachęcali od odwiedzenia obiektów.

W projekt zaangażowała się także Biblioteka Publiczna w Kłodawie, w której do dyspozycji zwiedzających nadal jest wystawa książek i publikacji na temat lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Pomysł organizacji EDD wyszedł z Kłodawskiego Towarzystwa Kulturalnego, a projekt realizowany jest przez wiceburmistrz Kłodawy, Katarzynę Hamigę.

Poniżej galeria zdjęć z Krzewaty.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here