Druhowie z Trześniewa mają nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

0
122
mirek-10

Ochotnicy z Trzęśniewa, w gminie Kościelec, mają nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Samochód GBA3/24 Volvo FLD 3 został im uroczyście przekazany w minioną sobotę, 14 września. W spotkaniu z tej okazji wzięło udział wielu zaproszonych gości. Nie zabrakło wojewody wielkopolskiego, parlamentarzystów, przedstawicieli Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, a także służb mundurowych oraz samorządów powiatowego i kościeleckiego.

Zanim jednak doszło do sobotniego wydarzenia, Ochotnicza Straż Pożarna w Trzęśniewie podpisała umowę o przyznaniu dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na zakup tego pojazdu. Wartość dofinansowania, które otrzymali druhowie z Trzęśniewa z WFOŚiGW w Poznaniu na wsparcie przedsięwzięć realizowanych w ramach Programu Priorytetowego „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych w 2019 roku”, wyniosła 95 334 zł, a wartość całego przedsięwzięcia opiewa na 760 000 zł.

Zakup auta współfinansowany został również ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwocie 300 000 zł oraz ze środków pochodzących z wpływów uzyskanych ze składek z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia od ognia w kwocie 149 666 zł. Do inwestycji, 215 000 zł, dołożyła też gmina Kościelec.

źródło i zdjęcia: KP PSP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here