Pierwszy start w ramach Grand Prix Koło 2020. Za tydzień znów będą rywalizować

0
142
kolo202

W zmodyfikowanym ze względu na ograniczenia sanitarne regulaminie, w innym, niż planowany terminie, w minioną sobotę, 20 czerwca br., wystartował pierwszy bieg z cyklu Grand Prix Kolo 2020. Aby zwiększyć bezpieczeństwo organizatorzy podjęli kilka kroków. Bieg i marsz z kijkami odbył się trasą, którą prowadziła wałami oraz po bieżni stadionu przy ulicy Sportowej. Dystans wynosił 5 km.

Bieg podzielony został na 2 starty. Najpierw pobiegła grupa mężczyzn nieprzekraczająca 150 osób, o godzinę później druga grupa, w której rywalizowały kobiety i mężczyźni w nordic walkingu oraz kobiety w biegu.

Podsumowanie poszczególnych biegów i nagradzanie zwycięzców odbywało się bezpośrednio po zakończeniu zawodów. W związku z panującą pandemią nie było uroczystej oficjalnej dekoracji na podium zdobywców miejsc I-III poszczególnych kategorii. 

W biegu na 5 km mężczyzn zwyciężył Marcin Wojewoda przed Dominikiem Urbaniakiem i Kamilem Goszczyńskim. W biegu na 5 km kobiet najszybsza okazała się Justyna Wałowska. Jako druga linię mety przekroczyła Marta Marszałek, a trzecia była Monika Wojciechowska.

W nordic walkingu, w grupie mężczyzn, najlepszy okazał się Marcin Radomski przed Łukaszem Jędrzejewskim i Marcinem Żurawikiem, a wśród kobiet najszybsze z kijkami były Daria Nitecka, Sylwia Miszczak i Żaneta Czerniejewska.

Wyniki znajdują się na oficjalnej stronie MOSiR-u w Kole. www.mosir.kolo.pl w zakładce Grand Prix Koło 2020. W następną sobotę, 27 czerwca br., kolejny start w ramach tegorocznego Grand Prix Koło.

O Grand Prix Koło w latach ubiegłych czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here