Pierwszy start w ramach Grand Prix Koło 2020. Za tydzień znów będą rywalizować

0
187
kolo202

W zmodyfikowanym ze względu na ograniczenia sanitarne regulaminie, w innym, niż planowany terminie, w minioną sobotę, 20 czerwca br., wystartował pierwszy bieg z cyklu Grand Prix Kolo 2020. Aby zwiększyć bezpieczeństwo organizatorzy podjęli kilka kroków. Bieg i marsz z kijkami odbył się trasą, którą prowadziła wałami oraz po bieżni stadionu przy ulicy Sportowej. Dystans wynosił 5 km.

Bieg podzielony został na 2 starty. Najpierw pobiegła grupa mężczyzn nieprzekraczająca 150 osób, o godzinę później druga grupa, w której rywalizowały kobiety i mężczyźni w nordic walkingu oraz kobiety w biegu.

Podsumowanie poszczególnych biegów i nagradzanie zwycięzców odbywało się bezpośrednio po zakończeniu zawodów. W związku z panującą pandemią nie było uroczystej oficjalnej dekoracji na podium zdobywców miejsc I-III poszczególnych kategorii. 

W biegu na 5 km mężczyzn zwyciężył Marcin Wojewoda przed Dominikiem Urbaniakiem i Kamilem Goszczyńskim. W biegu na 5 km kobiet najszybsza okazała się Justyna Wałowska. Jako druga linię mety przekroczyła Marta Marszałek, a trzecia była Monika Wojciechowska.

W nordic walkingu, w grupie mężczyzn, najlepszy okazał się Marcin Radomski przed Łukaszem Jędrzejewskim i Marcinem Żurawikiem, a wśród kobiet najszybsze z kijkami były Daria Nitecka, Sylwia Miszczak i Żaneta Czerniejewska.

Wyniki znajdują się na oficjalnej stronie MOSiR-u w Kole. www.mosir.kolo.pl w zakładce Grand Prix Koło 2020. W następną sobotę, 27 czerwca br., kolejny start w ramach tegorocznego Grand Prix Koło.

O Grand Prix Koło w latach ubiegłych czytaj TUTAJ