Od 1 lipca br. nowi duszpasterze w kolskiej farze

0
416
105345983_548624812475727_9148911267107394937_n

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że od 1 lipca br. nowym proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole będzie ks. kanonik Eugeniusz Strzech, a na emeryturę odchodzi ks. kanonik Józef Wronkiewicz.

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole będzie miała nowego proboszcza

Ale to nie wszystkie zmiany. W sobotę, 20 czerwca br., ogłoszone zostały tegoroczne zmiany personalne w diecezji włocławskiej, które wchodzą w życie 1 lipca br. Na mocy tej decyzji wspólnota parafialna kolskiej fary, oprócz proboszcza, będzie miała dwóch nowych duszpasterzy.

Wikariusz ks. Janusz Kęsicki, po 5 latach posługi w kolskiej parafii, zostanie przeniesiony do parafii św. Maksymiliana w Koninie, a wikariusz ks. Paweł Śmigiel, po 2 latach posługi, trafi do parafii św. Stanisława w Brześciu Kujawskim.

Nowymi wikariuszami parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole będą: ks. Robert Kaczmarek (obecnie wikariusz parafii św. Pawła w Zduńskiej Woli) i ks. Marcin Olejniczak (ostatnio wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP i św. Jakuba w Szadku).

źródło: Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole

Wszystkie zmiany personalne w diecezji włocławskiej:

https://www.diecezja.wloclawek.pl/pl,news2,zmiany_personalne_w_diecezji_wloclawskiej,1454.html#tresc_strony

Wczoraj, tj. 21 czerwca br., podczas mszy świętej o 12.00, z parafią i wiernymi pożegnał się odchodzący za kilka dni na emeryturę proboszcz parafii, ks. kanonik Józef Wronkiewicz.

zdjęcia: archiwum okrągłemiasto.pl, Czytelnik  – dziękujemy

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here