Pięciu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w ciągu minionego weekendu

0
155
Mimo licznych apeli do kierowców o niewsiadanie „za kółko” po spożyciu alkoholu, nadal zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. W miniony weekend kolscy funkcjonariusze pełniący służbę na drogach, po raz kolejny ujawnili osoby, które prowadziły pojazdy pod wpływem alkoholu.
Kolejny raz okazało się, że mimo zaostrzonych przepisów i wzmożonych kontroli policyjnych, a także tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, na drogach nadal można spotkać kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.

W miniony weekend funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie kolskim zatrzymali na terenie powiatu pięciu kierowców będących w stanie upojenia alkoholowego. Wśród zatrzymanych na tzw. podwójnym gazie było czterech kierujących samochodami osobowymi oraz jeden motorowerzysta.

W piątek, 29 czerwca br., w godzinach wieczornych, policjanci zatrzymali dwóch kierujących samochodami osobowymi, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. 43-letni mieszkaniec Koła miał prawie 1,5 promila alkoholu. Natomiast od kierującego samochodem marki Renault Scenic, zatrzymanego do kontroli drogowej na terenie gminy Olszówka, została pobrana krew z uwagi, iż kierujący odmówił przeprowadzenia badania na stan trzeźwości.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce w Dąbiu. 30 czerwca, tuż po godzinie 1.00, dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, której uczestnik najprawdopodobniej był nietrzeźwy. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 39-latek podczas zawracania uderzył w przydrożne drzewo. Nic dziwnego, że kierowca miał problemy z koncentracją, gdyż badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna był już kilkakrotnie przez dąbskich policjantów zatrzymywany pod wpływem alkoholu. Wobec mieszkańca Dąbia, sąd wcześniej orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Niespełna kilkanaście godzin później na terenie gminy Grzegorzew, dzielnicowi zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Dąbie, który poruszał się motorowerem mając ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 40-letni mieszkaniec gminy Koło zatrzymany przez policjantów prewencji dzisiejszej nocy. Kierujący oplem astrą miał ponad dwa promile alkoholu.

Kierowcom za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości, zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast mieszkaniec Dąbia, odpowie również za złamanie sądowego zakazu, za który Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę pod wpływem alkoholu wsiadającą za kierownicę. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do niedopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję. Pamiętajmy, że taka postawa to nasz obowiązek. Jednak najistotniejsze jest to, że w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here