Osiemnaście zespołów zaprezentowało się podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich o Królewskie Koło [FOTO]

0
443
Osiemnaście zespołów pieśni i tańca z całego kraju wystawiło swoje reprezentacje na turniejowe zmagania, które dziś i jutro odbywają się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole. Podczas pierwszego dnia II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich o Królewskie Koło swoje taneczne umiejętności w polce, mazurze, oberku, kujawiaku i krakowiaku pokazali tancerze klas B i C. Zanim jednak stanęli do finałów, w godzinach przedpołudniowych przeprowadzone zostały eliminacje, a także dla zebranych zatańczył też zespół Friska.
Tanecznym prezentacjom towarzyszyły warsztaty rzeźbiarskie, ceramiczne oraz pantomimy, a po zakończeniu finałów – zajęcia z nauki tańców wielkopolskich.
Jutro zmagania tancerzy klasy A, barwny i bardzo widowiskowy konkurs kar mazurowych, taneczny pokaz zespołu Friska oraz wręczenie nagród najlepszym.
Czytaj także:
To będzie barwne święto tańca! Rywalizacja o Królewskie Koło już w najbliższy weekend 24 i 25 marca!
Znany jest już program II Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich o Królewskie Koło
Poniżej galeria zdjęć z tego, co dziś działo się w hali kolskiego MOSiR-u. Jutro ciąg dalszy relacji oraz materiał wideo z obu dni konkursowych zmagań. Zapraszamy.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here