Oceniali ryzyko w gospodarstwie rolnym

0
133
IMG
IMG

Pod hasłem „Oceń ryzyko i bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym”, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu, przeprowadzono finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie. Rywalizacja skierowana była do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu kolskiego.

Przystąpiło do niej 11 uczniów ósmych klas szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjum z Powiercia, Chełmna, Dąbia, Przedcza, Łuczywna i Kościelca. Pierwszym etapem zmagań młodzieży był test. Sześć osób z najwyższą liczbą punktów zakwalifikowało się do finału, w ramach którego oceniali zagrożenia występujące na stanowiskach pracy.

Oceniali ryzyko w gospodarstwie rolnym. Kto był najlepszy?

Rozgrywka finałowa wyłoniła najlepszych. Zwyciężył Paweł Spadek z Gimnazjum w Kościelcu. Na drugim miejscu uplasował się Adam Majchrzak z Gimnazjum w Przedczu, a trzeci był Kamil Matczak z SP w Dąbiu. Kolejne trzy miejsca zajęli: Adrian Skoczylas – SP Łuczywno, Maciej Grudziński – Gimnazjum Dąbie i Mateusz Witczak – SP Przedecz.

W konkursie nie było przegranych. Każdy z uczestników otrzymał nagrody rzeczowe i gadżety od sponsorów. Wszyscy biorący udział w zmaganiach wykazali się dużym zasobem wiedzy.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu i Odział Regionalny KRUS w Poznaniu z placówką terenową w Kole, a celem konkursu upowszechnianie wśród młodzieży znajomości zagrożeń oraz zasad bezpiecznej pracy w rolnictwie.

źródło i zdjęcia: ZSCKR w Powierciu

Inne informacje o ZSCKR w Powierciu znajdziesz TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here