Oceniali ryzyko w gospodarstwie rolnym

0
219
IMG
IMG

Pod hasłem „Oceń ryzyko i bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym”, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu, przeprowadzono finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie. Rywalizacja skierowana była do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu kolskiego.

Przystąpiło do niej 11 uczniów ósmych klas szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjum z Powiercia, Chełmna, Dąbia, Przedcza, Łuczywna i Kościelca. Pierwszym etapem zmagań młodzieży był test. Sześć osób z najwyższą liczbą punktów zakwalifikowało się do finału, w ramach którego oceniali zagrożenia występujące na stanowiskach pracy.

Oceniali ryzyko w gospodarstwie rolnym. Kto był najlepszy?

Rozgrywka finałowa wyłoniła najlepszych. Zwyciężył Paweł Spadek z Gimnazjum w Kościelcu. Na drugim miejscu uplasował się Adam Majchrzak z Gimnazjum w Przedczu, a trzeci był Kamil Matczak z SP w Dąbiu. Kolejne trzy miejsca zajęli: Adrian Skoczylas – SP Łuczywno, Maciej Grudziński – Gimnazjum Dąbie i Mateusz Witczak – SP Przedecz.

W konkursie nie było przegranych. Każdy z uczestników otrzymał nagrody rzeczowe i gadżety od sponsorów. Wszyscy biorący udział w zmaganiach wykazali się dużym zasobem wiedzy.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu i Odział Regionalny KRUS w Poznaniu z placówką terenową w Kole, a celem konkursu upowszechnianie wśród młodzieży znajomości zagrożeń oraz zasad bezpiecznej pracy w rolnictwie.

źródło i zdjęcia: ZSCKR w Powierciu

Inne informacje o ZSCKR w Powierciu znajdziesz TUTAJ