Orkiestra zagrała też w Dąbiu i Grzegorzewie!

0
200
81890212_1610082962467200_8222632630978347008_o

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dąbiu rozpoczął się już w sobotę turniejem Gramy dla Dzieci, który został rozegrany w dąbskiej hali. Rozgrywki objął swym patronatem burmistrz Dąbia Tomasz Ludwicki. Kolejny raz z rzędu zwycięska okazała się drużyna Galaktycznych. Głównie obchody finału miały miejsce w niedzielę przy MGOKiBP. Szefem dąbskiego sztabu był Hubert Ziętkiewicz, który dodatkowo prowadził koncert oraz liczne licytacje. Na scenie zaprezentowały się m.in. dzieci z gminnych szkół, miejsko-strażacka orkiestra, Nadnerzanki, zaprzyjaźniony z naszym miastem zespół Effatha. O godzinie 20.00 tradycyjnie rozbłysło światełko do nieba. Następnie wystąpił Anders Malcolmsson oraz zespół Komunikat.
Dzięki hojności sponsorów oraz ludzi o wielkich sercach udało się zebrać 26 388,32 złote, co jest wielkim wyczynem.

Pod hasłem „Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej” zagrali też mieszkańcy gminy Grzegorzew.

O 16.00 na placu targowym w Grzegorzewie rozpoczął się finałowy koncert. Pracą wolontariuszy z naszej gminy kierował sztab, którego szefem był Andrzej Sikorski. Przewodniczył on również licytacjom razem z Mariuszem Andrzejewskim, pracownikiem urzędu gminy. Podczas imprezy zorganizowanej w Grzegorzewie bawiono się i licytowano przeróżne ciekawe gadżety darowane przez sponsorów. Nie zabrakło pysznej grochówki, kiełbasek i ciasta.

Atrakcją towarzyszącą był m.in. rozgrywany w Środowiskowej Hali Sportowej w Grzegorzewie, od godziny 9.00 do 14,00 turniej piłki siatkowej. I miejsce zajęła drużyna z Powiercia, II – zespół OSP Grzegorzew, a III – drużyna z Grzegorzewa. Na IV miejscu znalazła się drużyna Orła Grzegorzew.

Wolontariusze kwestowali w 3 miejscowościach – w Grzegorzewie, Barłogach i Borysławicach.

Dzięki hojności mieszkańców i ciężkiej pracy wolontariuszy udało się zebrać 18 290,20 złotych!

Najwyżej, bo za kwotę 580 złotych został wylicytowany biały miś gigant. Karnet za przejazd wozem bojowym OSP Grzegorzew został sprzedany za 300 złotych, a koszulka WOŚP za 210 złotych.

Wójt Bożena Dominiak jak co roku wylicytowała tort za 200 złotych, który został podzielony między obecnych mieszkańców gminy. To już grzegorzewska tradycja.

źródło: Urząd Miejski w Dąbiu, Urząd Gminy Grzegorzew, zdjęcia: Urząd Miejskie w Dąbiu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here