Pierwszy dzwonek! Szkoła Podstawowa w Sokołowie przeszła prawdziwą metamorfozę

1
232
69614675_2248900171887962_7333573223885307904_n

W Szkole Podstawowej w Sokołowie zabrzmiał pierwszy dzwonek. Ale nie było to zwykłe rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie raźno ruszyli korytarzami, aby rozpocząć nową szkolną przygodę. Dla wielu pożegnanie wakacji było zapewne przykrym obowiązkiem, ale nie ma wątpliwości, że spotkała ich także miła niespodzianka.

W trakcie wakacji Szkoła Podstawowa im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie przeszła bowiem prawdziwą metamorfozę. Placówka zmieniła wewnętrzną organizację, dzięki czemu powitała w progach dzieci przedszkolne oraz uczniów klas I i III. To dla nich właśnie budynek szkoły został dostosowany, przechodząc gruntowny remont. Dzieci nowo powstałego oddziału przedszkolnego otrzymały piękną, kolorową, świetnie wyposażoną salę, w której będą czuły się jak w bajce. Uczniowie klas I i III, również rozpoczną edukację w nowoczesnych, przytulnych, dostosowanych do ich potrzeb salach.

Uroczystość z okazji inauguracji nowego roku szkolnego rozpoczęła dyrektor Iwona Niewiadomska, która powitała zebranych rodziców, przedszkolaków, uczniów, zaproszonych gości, nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniom życzyła wiary we własne możliwości, a nauczycielom i rodzicom wytrwałości w walce o dobry start w przyszłość oraz marzenia dzieci.

W tym miejscu nie zabrakło występu uczennic, które zaprezentowały krótką część artystyczną. Doceniając fakt, że żyjemy w wolnym kraju, wszyscy zgromadzeni obejrzeli spot upamiętniający tragiczne losy narodu polskiego, związane z wybuchem II wojny światowej, którego 80. rocznica obchodzona była dzień wcześniej.

Następnie dokonano uroczystego otwarcia nowego placu zabaw oraz sal oddziału przedszkolnego. Nie obyło się bez przecięcia wstęgi. W doniosłym akcie uczestniczyli zaproszeni goście, czyli wójt gminy Koło Mariusz Rybczyński, poseł na Sejm RP Leszek Galemba, przewodniczący Rady Gminy Koło Władysław Włodarczyk, radny Grzegorz Woszczyński, sołtys wsi Sokołowo Czesław Olejnik, przewodniczący rady rodziców Grzegorz Malec oraz najmłodsze dzieci. Poświęcenia i błogosławieństwa udzielił zebranym proboszcz parafii we Wrzącej Wielkiej, ks. Marcin Sadownik.

źródło i zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. Idei Olimpijskiej Sokołowie

Inne wydarzenia w szkole w Sokołowie – czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here