Obchodzili Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

0
42

W Kole funkcjonuje ośrodek wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi – Środowiskowy Dom Samopomocy w Kole. Powstał w roku 2005 jako odpowiedź środowiska lokalnego na potrzebę wsparcia osób przewlekle psychicznie chorych, z niepełnosprawnością intelektualną z terenu miasta Koła. Dom prowadzi 25 miejsc pobytu dziennego. Placówka funkcjonuje od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30-15.30.

Działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Kole wychodzi naprzeciw potrzebom osób z zaburzeniami psychicznymi, które wymagają wsparcia społecznego i ukierunkowania w rozwoju indywidualnym.

Ostatnio uczestnicy kolskiego ŚDS-u celebrowali Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Święto obchodzili w najbliższym gronie, ze względu na warunki panującej epidemii. Uczestników przywitał kierownik wraz zespołem pracowników, złożone zostały życzenia i podziękowania. Przedstawiono i przybliżono uczestnikom istotę obchodzonego święta w formie prezentacji słownej i multimedialnej.

Dzięki obecnej technologii udało się połączyć zdalnie z dwoma placówkami z terenu powiatu kolskiego, również działającymi na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi – ŚDS-em w Dębnie Królewskim i ŚDS-em w Dąbiu. Była to jedna z niespodzianek, jakie spotkały uczestników tego dnia. Możliwość wirtualnego spotkania i rozmowy przysporzyły wiele radości wszystkim uczestnikom.

Uczestnicy wzięli udział w quizie „Wiem, co to zdrowie”, którego celem była możliwość wykazania się dotychczasową wiedzą, zdobycia nowych wiadomości, zwiększenia szerokiej wiedzy o zdrowiu. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak dbać o swoją kondycję psychiczną, jakie są objawy chorób psychicznych, jak objawia się depresja i na jakie symptomy należy reagować.

źródło: Urząd Miejski w Kole, ŚDS w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here