O lokalnych problemach z posłami PiS

0
311

Kilkudziesięciu mieszkańców Koła i powiatu, w zdecydowanej większości członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, wzięło udział w otwartym spotkaniu z posłami PiS, Anitą Czerwińską z Warszawy oraz Leszkiem Galembą. Pierwotnie w wydarzeniu mieli uczestniczyć także Ryszard Bartosik i Krzysztof Ostrowski, ale obecni byli w innych miejscowościach. Sobotnie spotkanie w Kole było bowiem jednym z wielu, które wpisało się w harmonogram zaplanowanych na ten dzień wizyt parlamentarzystów tego ugrupowania w całej Polsce. W samej Wielkopolsce odbyło się ich 7, również w Turku, Śremie, Międzychodzie, Szamotułach, Pleszewie oraz Wrześni.

Dyskusja o lokalnych problemach Koła i powiatu kolskiego miała miejsce w sali konferencyjnej w gmachu BŚ, i rozpoczęła się od wystąpień posłów Anity Czerwińskiej oraz Leszka Galemby, którzy przybliżyli zebranym stan realizacji programów wdrażanych przez obóz rządzący oraz zamierzenia odnośnie planu premiera Mateusza Morawieckiego.

W drugiej części do głosu dopuszczeni zostali przybyli, którzy mieli okazję zgłosić problemy, z jakimi mieszkańcy ziemi kolskiej się borykają, zasugerować obszary, którymi parlamentarzyści powinni się zająć, i na które zwrócić uwagę, oraz mogli podzielić się swoimi uwagami oraz spostrzeżeniami na różne tematy związane z Kołem i powiatem kolskim. I uczynili to, a sygnalizowane przez nich tematy dotyczyły różnych kwestii, m.in. poziomu bezrobocia w Kole, braku nowych mieszkań i perspektyw dla młodych ludzi w tym zakresie, spadku liczby mieszkańców Koła, które notuje się od kilku lat, braku nawierzchni utwardzonej na wielu ulicach naszego miasta, niezadowalającego sposobu wykonywania remontów ciągów komunikacyjnych itp.

Nie brakło także próśb do posłów o pomoc odnośnie rozbudowy kolskiego szpitala, a także zwrócenie uwagi na potrzeby małych środowisk wiejskich i wiejsko-miejskich, oraz – w odniesieniu do zbliżających się wyborów samorządowych – staranniejszego doboru kandydatów ubiegających się o mandaty z list PiS.

Na wszystkie pytania posłowie odpowiadali i ustosunkowywali się do zastrzeżeń oraz zgłaszanych problemów. Spotkanie upłynęło w spokojnej atmosferze, aczkolwiek – jak to bywa na tego typy wydarzeniach – również i tym razem nie uniknięto słownych utarczek między uczestnikami dyskusji.