Nowy album „Koło na dawnej pocztówce” został zaprezentowany!

3
376
To najbogatszy z dotychczas wydanych albumów z widokówkami prezentującymi Koło sprzed lat. Mowa o wydawnictwie pt. „Koło na dawnej pocztówce”, autorstwa historyka i regionalisty Krzysztofa Witkowskiego, które dziś miało premierę w kolskim ratuszu. Oficjalnie książka została zaprezentowana w obecności zaproszonych gości, wśród których nie brakło osób, które pomagały przy jej powstawaniu. Pozycja mogła zostać wydana dzięki sponsorom, którymi byli samorząd miejski oraz grupa osób, prywatnych firm i instytucji.
W albumie znajdują się 174 awersy widokówek usystematyzowanych tematycznie. Publikacja jest zatem bogatszą wersją wydanego w 2009 roku zbioru “Koło na dawnej widokówce”, również autorstwa Krzysztofa Witkowskiego, w którym znajduje się 140 awersów pocztówek.
Gratulacje z okazji jego wydania, autorowi oraz członkom Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą, złożyła wiceburmistrz Elżbieta Modrzejewska, a premiera stała się okazją do wspomnienia o kolejnych planowanych działaniach organizacji. Prezes SPMKnW, Grzegorz Mokrzycki, wspomniał, że na styczeń przyszłego roku przewidziane jest wydarzenie związane z 10. rocznicą wydawania „Rocznika Kolskiego”, a wiceprezes, Krzysztof Witkowski wspomniał, że w zamysłach jest przygotowanie monografii na temat przedrozbiorowych dziejów kolskiego klasztoru Bernardynów.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here