Noworoczne spotkanie z podziękowaniem za „Solniczkę”

0
759
84304987_2927915817294307_2744704043124260864_o

Samorządowcy gminy Kłodawa spotkali się z dyrektorami i kierownikami jednostek organizacyjnych oraz zarządem Stowarzyszenia „Solna Dolina”, który jest partnerem przy tworzeniu spółdzielni socjalnej pn. „Solniczka”.

Noworoczne spotkanie było okazją do zaprezentowania nowo powstałego bistro o tej samej nazwie. Projekt gminy Kłodawa i „Solnej Doliny” ukierunkowany został na potrzeby miejscowego rynku pracy oraz pomocy w zatrudnieniu osób wykluczonych społecznie. Ma za zadanie wspierać proces aktywizacji i integracji osób zatrudnionych, jak również całego lokalnego środowiska. Działalność spółdzielni rozpoczyna się usługami gastronomicznymi, a w dalszej kolejności ich zakres zmieniany bądź rozszerzany w zależności od rodzących się potrzeb lokalnego rynku.

Burmistrz Kłodawy Piotr Michalak podziękował wszystkim za dobrą współpracę przy realizacji wielu zadań w 2019 roku. Szczególne słowa uznania i wdzięczności skierował za wsparcie przy realizacji ww. projektu. Głównymi koordynatorkami całego przedsięwzięcia były prezes spółdzielni Magdalena Fabiniak oraz jej zastępca Beata Mruk. Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi „Solniczka” została otwarta. Szczególnie za tę pracę dziękuję. To wspólne dzieło jest odpowiedzią na lokalne potrzeby i ma służyć mieszkańców Kłodawy powiedział Piotr Michalak.

źródło i zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy Kłodawa