Prezes PSL-u, Władysław Kosiniak-Kamysz, gościł w Kole [FOTO]

0
326

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i poseł na Sejm RP VIII kadencji, a w latach 2011–2015 minister pracy i polityki społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz, był gościem członków kolskich struktur PSL-u. Na spotkanie z nim w restauracji Milka przy Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole przybyli przedstawiciele ugrupowania oraz sympatycy partii z całego powiatu. Za stołem zasiedli także wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, europoseł PSL Andrzej Grzyb, wicemarszałek Sejmu RP VII kadencji Eugeniusz Grzeszczak, prezes OSM i radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Czesław Cieślak, jak również starosta kolski Wieńczysław Oblizajek i przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Marek Tomicki. – Bardzo dziękuję, że na finale dzisiejszych spotkań w Wielkopolsce mogę być z wami, w Kole. Dziś zaczęliśmy od Krotoszyna, później był Kalisz, Konin i Turek. Intensywny dzień, ale warto, bo wszędzie rozmawiamy o sprawach najważniejszych – powiedział na wstępie Władysław Kosiniak-Kamysz, który w swoim wystąpieniu poruszył wiele kwestii związanych z aktualną sytuacją polityczną, gospodarczą i społeczną. Wiele refleksji dotyczyło polskiej wsi, jej kondycji, problemów oraz sposobów na ich rozwiązanie. Atmosfera kampanii przed wyborami samorządowymi sprzyjała także uwagom odnośnie walki politycznej na najwyższym szczeblu oraz miejscu ludowców w życiu obywateli. – My się zajmujemy sprawami najważniejszymi dla ludzi. Oni tam się kłócą na bilbordy, okładają się maczugą nienawiści, a my zmieniamy życie na lepsze naszym rodakom w małej ojczyźnie przez budowę bloku operacyjnego, wyremontowanie dróg lokalnych, tworzenie dobrego ośrodka wychowawczego, modernizację szkół, budowę hal sportowych, czyli rzeczy, które tak naprawdę są najistotniejsze. To jest ta fundamentalna różnica między nami…

Wizyta przewodniczącego PSL-u w Kole stała się okazją do podsumowania tego, co udało się zrobić dla miasta i powiatu kolskiego w ciągu minionych kilku lat, czyli zakończonych i nadal realizowanych inwestycji. Była to także sposobność do prezentacji kandydatów na włodarzy gmin powiatu kolskiego oraz radnych w zbliżających się jesiennych wyborach samorządowych.

Poniżej galeria zdjęć ze spotkania.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here