Niesprawnymi autokarami chcieli jechać z dziećmi na wycieczkę

0
147

Policjanci kolskiej drogówki uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kierującym niesprawnymi autokarami, którzy zamierzali zawieźć dzieci na wycieczkę. W trakcie prowadzonej kontroli funkcjonariusze ujawnili wycieki płynów eksploatacyjnych, z powodu których nie mogli dopuścić pojazdów do ruchu. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne autobusów.

Zgłoszenia do kolskich policjantów dotyczące kontroli autokarów przynoszą efekt. Wychowawcy, rodzice oraz organizatorzy wyjazdów dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, zgłaszając potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej jednostki systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę.

We wtorek, 10 lipca br., policjanci drogówki w Osieku Małym skontrolowali dwa autokary, które miały zawieźć dzieci na wypoczynek nad morze. W trakcie sprawdzania stanu technicznego w obu pojazdach stwierdzono usterki w postaci wycieków płynów eksploatacyjnych. Policjanci nie dopuścili autokarów do dalszej jazdy i zatrzymali dowody rejestracyjne. Po kontroli przewoźnik, podstawił dwa inne, tym razem sprawne autobusy, którymi dzieci bezpiecznie wyruszyły na wycieczkę.

Pamiętajmy, że kontrolę autokaru może zgłosić każdy – rodzic, opiekun bądź organizator wycieczki. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Jeśli jednak taka kontrola nie została wcześniej zgłoszona, a nauczyciel lub rodzic na miejscu zbiórki nadal będzie miał jakiekolwiek podejrzenia dotyczące niesprawności autokaru czy też stanu trzeźwości kierującego, absolutnie nie powinien zgadzać się na wyjazd i powiadomić policjantów.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here