Niech grają do końca świata! Jubileusz 40-lecia Orkiestry Dętej we Wrzącej Wielkiej

0
800

Jubileusz 40-lecia działalności świętowała Orkiestra Dęta we Wrzącej Wielkiej. Z tej okazji z gratulacjami oraz życzeniami dla muzyków na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości. Wszystkich zebranych, wierszem, powitał kapelmistrz, Tomasz Przyłębski, który od 31 lat gra w formacji, a od 2001 roku ją prowadzi. Ciepłym słowom o historii zespołu towarzyszyły także wspomnienia o tych, którzy już odeszli. Ich pamięć minutą ciszy uczcili wszyscy zgromadzeni.

Rocznicowe spotkanie stało się okazją do uhonorowania dwóch członków grupy, którzy grają w niej od początku, czyli od 40 lat. Specjalne pamiątkowe statuetki, za zasługi i bezinteresowne poświęcenie orkiestrze, odebrali Józef Małecki oraz Leszek Bocian. – Z okazji jubileuszu 40-lecia składamy najserdeczniejsze gratulacje i podziękowania za wieloletnią, aktywną działalność artystyczną. Dziękujemy wszystkim członkom orkiestry za zaangażowanie w życie kulturalne i społeczne naszej gminy. Trudno bowiem wyobrazić sobie obchody świąt państwowych i kościelnych bez waszego udziału. Prezentowany przez was różnorodny repertuar zachwyca, porusza i pozostawia w pamięci niezapomniane wrażenia. Życzymy dalszych sukcesów, satysfakcji płynącej z muzykowania oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym – powiedział wójt gminy Koło, Mariusz Rybczyński, który wraz ze skarbnik, Iloną Majewską, oraz przewodniczącym Rady Gminy Koło, Włodzimierzem Włodarczykiem, wręczyli kwiaty oraz prezent, który na pewno przyda się orkiestrze. – Każdy jubileusz zobowiązuje i na każdy trzeba ciężko zapracować. Każdy z was dokładając swoją cegiełkę, tworzy zespół, który zasługuje na szacunek i uznanie. To, co robicie dla naszej gminy, małej ojczyzny, robicie dla całego kraju. Dziś życzę wam następnych okrągłych rocznic, abyście trwali i byli z nami – powiedział poseł, Leszek Galemba, przy okazji obiecując zorganizować orkiestrze oraz zespołowi Kiełczewianki wyjazd do Sejmu RP. – Dziękuję za wasze otwarte serce i pracę poprzez grę. Wy pokazujecie, że warto odkrywać i pokazywać talenty – dodał proboszcz parafii we Wrzącej Wielkiej, ks. Marcin Sadownik. – Dziś chylę czoło przed wami oraz tymi, którzy w ciągu 40 lat pracowali wśród was, a dziś ich zabrakło – dopowiedział komendant gminny OSP, dh Henryk Marczewski. – Lata ciężkiej systematycznej pracy i wytrwałości w dążeniu do celu przyniosły sukces. Dziś wasza prezencja i możliwości instrumentalne pozwalają uświetnić wszelkie uroczystości, zarówno religijne, jak i patriotyczne, i strażackie. Mam ogromny zaszczyt podziękować wam za całokształt pracy muzycznej, również dla OSP gminy Koło. To działalność nie mniej ważna niż ratownicza, i równie potrzebna lokalnej społeczności. Życzę wam, cytując Jurka Owsiaka, abyście grali nam do końca świata i jeden dzień dłużej!

W podobnym tonie wypowiedzieli się pozostali goście, m. in. Kiełczewianki, przedstawiciele wielu instytucji i jednostek OSP w terenu gminy Koło,  którzy kwiatami oraz ciepłymi słowami zwrócili się do jubilatów.

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości, która miała miejsce w minioną sobotę, 9 lutego br.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here