Z VIII Mistrzostw Makroregionu Centralnego OYAMA PFK w Kata przywieźli 5 medali

0
88

W hali sportowej w Moszczenicy, 9 lutego br., odbyły się VIII Mistrzostwa Makroregionu Centralnego OYAMA PFK w Kata. Ich organizatorem był Piotrkowski Klub Oyama Karate „WASHI” na czele z Sensei Dariuszem Szulcem 4 dan.

Impreza była kolejną okazją dla reprezentantów Kolskiego Klubu Sportów Walki do sprawdzenia swoich umiejętności sportowych w trakcie bezpośredniej rywalizacji turniejowej. W zawodach wystartowało ponad 100 karateków z 8 ośrodków Oyama karate z Turku, Koła, Łodzi, Legionowa, Kozienic, Konina, Otwocka i Piotrkowa Trybunalskiego, startujących w konkurencjach Kata i Kobudo.

Podopieczni sensei Krzysztofa Wojewody wystąpili w skromnej pięcioosobowej grupie, ale zdobyli aż pięć medali. Maria Wasielewska zajęła II miejsce Kata i II miejsce Kobudo, a III miejsca zajęli Zuzanna Supeł, Adam Waberski i Bartosz Nowakowski. Szczęście nie dopisało tym razem Mai Niżewskiej, której pół punktu zabrakło, aby znaleźć się w finałowej czwórce, dającej prawo do walki o medale.

Finaliści otrzymali puchary i dyplomy z rąk starosty powiatu piotrkowskiego, Piotra Wojtysiaka.

Opiekę nad kolskimi zawodnikami sprawowała sensei Marlena Wojewoda wraz z przybyłymi rodzicami, a sensei Krzysztof Wojewoda pełnił funkcję sędziego centralnego zawodów.

źródło i zdjęcia: Kolski Klub Sportów Walki

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here