Najlepsi odebrali stypendia a maturzyści czekają na wyniki

0
619

Najlepsi odebrali stypendia a maturzyści czekają na wyniki


W kolskim Liceum Ogólnokształcącym, przy okazji zakończenia roku szkolnego, po raz pierwszy uhonorowano najlepszych uczniów stypendiami za wybitne osiągnięcia w minionym roku. Podczas gdy cieszą się oni wyróżnieniami oraz wakacjami, tegoroczni maturzyści z niecierpliwością czekają na wyniki egzaminu dojrzałości. Dokumenty będą im wydawane w szkołach, od piątku, 30 czerwca br.

Póki jesteśmy młodzi, wszystko jest przed nami”! Taka myśl przyświecała tegorocznemu zakończeniu roku szkolnego w kolskim Liceum Ogólnokształcącym. Wszyscy zebrani w auli uczestniczyli w uroczystym i pierwszym w historii szkoły uhonorowaniu najlepszych uczniów stypendiami za wybitne osiągnięcia w minionym roku. Fundatorem nagród pieniężnych była firma Wood-Mizer oraz Stowarzyszenie Absolwentów, Przyjaciół i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole. W imieniu firmy Wood-Mizer stypendia wręczył prezes Robert Bagiński, który jest również absolwentem szkoły. W swoim wystąpieniu podkreślił jak ważne są ambicje, wola działania i robienie ważnych rzeczy. Złożył przy tym gratulacje osobom wyróżnionym i ich rodzicom. W imieniu stowarzyszenia stypendia wręczyła prezes Katarzyna Brett.

Łącznie uhonorowano 28 osób z klas pierwszych i drugich. W dalszej części uroczystego zakończenia roku dyrektor Waldemar Koligot wręczył statuetki i listy gratulacyjne osobom, które osiągnęły wysoką średnią. W tym roku szkolnym była to imponująca liczba ponad 125 wyróżnień.

Podczas gdy uczniowie już cieszą się wakacjami, tegoroczni maturzyści z niecierpliwością czekają na wyniki matur. Dokumenty wydawane im będą w szkołach od piątku, 30 czerwca br. W kolskim Liceum Ogólnokształcącym można je będzie odbierać w sekretariacie, od godziny 12.00.

źródło i zdjęcia: LO w Kole