Naciągacze i złodzieje nie mają urlopów! Nie dajmy się oszukać!

1
127

Po raz kolejny policjanci apelują do osób starszych o nieprzekazywanie pieniędzy osobom, które podają się za funkcjonariuszy. Stróże prawa ostrzegają, aby w kontaktach z obcymi, również przez telefon, wszyscy byli bardzo ostrożni.

Z uwagi na powtarzające się systematycznie próby oszukania osób starszych coraz nowszymi, zmodyfikowanymi metodami, policjanci przypominają, żeby nie ufać osobom, które podają się za funkcjonariuszy. Najbardziej narażoną na oszustwa i kradzieże grupę stanowią ludzie starsi. Wynika to przede wszystkim z braku czujności i dużej empatii w stosunku do obcych. Jeśli zatem do seniora zgłosi się – osobiście i telefonicznie – osoba, która będzie chciała, aby przekazać jej gotówkę lub drogocenne przedmioty, należy przypuszczać, że jest to próba oszustwa. Żadna służba, która zajmuje się ściganiem przestępczości, nie może żądać przekazania wartościowych rzeczy. Policja nie przyjmuje w depozyt ochronny żadnych pieniędzy ani biżuterii. Policja przypomina też, że nieumundurowany funkcjonariusz, na naszą prośbę, musi okazać nam legitymację służbową, natomiast, jeśli tego chcemy, umundurowany musi nam podać swój indywidualny numer służbowy. Na pewno nie będzie się również wzbraniać przed okazaniem swojej legitymacji.

Zawsze sprawdzajmy wiarygodność osób kontaktujących się w sprawie przekazania gotówki, dzwońmy do rodziny i weryfikujmy potrzeby krewnych. Zawsze sprawdzajmy identyfikatory osób, które odwiedzają nas i podają się za pracownika danej instytucji. W sytuacji, gdy osoba, która się z nami kontaktuje, staje się natarczywa, natychmiast należy zadzwonić na policję i zaalarmować otoczenie.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here