Na zakończenie Tygodnia Bibliotek spotkanie z Dariuszem Markiem Srzednickim

0
48

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole zakończyła Tydzień Bibliotek 2018. Cykl wydarzeń przypieczętowała spotkaniem z Dariuszem Markiem Srzednickim.

Spotkanie, którego bohaterami byli prezydenci – naukowcy II Rzeczypospolitej, czyli Gabriel Narutowicz i Ignacy Mościcki, odbyło się 15 maja br. w czytelni.

Dariusz Marek Srzednicki jest reżyserem, scenarzystą, a także historykiem. W kręgu jego zainteresowań pozostaje dwudziestolecie międzywojenne. Jest autorem wielu przedstawień teatralnych i filmów, głównie o tematyce historycznej, a także książki pt. „Czas zweryfikowany” poświęconej Józefowi Piłsudskiemu.

W latach 1991-1993, zrealizował trzy filmy dokumentalne, poświęcone nieznanym zbrodniom sowieckim w Polsce, pt. „A imiona ich nieznane…”, „Rapsod 1941” oraz „Zabici w pośpiechu”. Jest także autorem scenariusza widowiska teatralno-plenerowego pt. „Marszałek z pejzażem miasta w tle”.

źródło i zdjęcia: PiMBP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here