Z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie seniorów

0
134
Dzień Babci i Dziadka stał się okazją do spotkania z seniorami zrzeszonymi w Stowarzyszeniu „Aktywni Razem” w Głębokiem. Pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole poprowadzili dla seniorów spotkanie profilaktyczne. Tematem szkolenia była między innymi profilaktyka raka piersi. Pracownik Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, przy pomocy prezentacji multimedialnej, zdefiniował tematykę raka piersi jako jednostkę chorobową, przedstawił aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce oraz główne objawy i czynniki ryzyka zachorowania. Druga część spotkania polegała na zajęciach praktycznych, podczas których seniorzy zostali zapoznani z techniką i zasadami przeprowadzania samobadania, a następnie kolejno ćwiczyli na fantomie. Każdy uczestnik otrzymał zakładkę do książki z instruktażem samokontroli piersi.
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole kontynuowali spotkanie w zakresie oszustw popełnianych na szkodę osób starszych.
źródło i zdjęcie: PSSE w Kole

 

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here