Mniej stwierdzonych nowych zakażeń koronawirusem

0
83

Minionej doby w Polsce odnotowano 2 296 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. W Wielkopolsce stwierdzono ich 204, w tym w powiecie kolskim – 4. Z powodu COVID-19 lub współistnienia z nim innych schorzeń w Polsce zmarło 28 osób, w tym w Wielkopolsce – 3.

Z dostępnych danych wynika zatem, że od początku pandemii do dziś, tj. 4 maja br., w powiecie kolskim, zakażenie koronawirusem potwierdzono u 3242 osób, a z powodu COVID-19 lub jego współistnienia z innymi schorzeniami zmarło 145 mieszkańców ziemi kolskiej.

Statystyka nowych zakażeń i zgonów, z powodu COVID-19 lub schorzeń współistniejących, dla powiatu kolskiego prezentuje się następująco:

Dzień liczba nowych zakażeń Liczba zgonów
29 kwietnia 25 2
30 kwietnia 6 3
1 maja 9 1
2 maja 9 1
3 maja 0 0
4 maja 4 0

Artykuł powiązany: Od 1 maja rząd zapowiada stopniowe znoszenie obostrzeń

Informacje o sytuacji sanitarno-epidemiologicznej można śledzić na:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Tymczasem rośnie liczba wykonanych szczepień przeciw COVID-19. Do dziś, tj. 4 maja br., w powiecie kolskim wykonano ich 16 343. W pełni zaszczepionych osób, czyli takich, które otrzymały dwie dawki preparatów firm Pfizer, Moderna lub AstraZeneca, albo przyjęły jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson jest 4 463.

Więcej na: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/raport-szczepien-przeciwko-covid-19

 

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here