PiMBP w Kole zaprasza na kurs programowania

0
47

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole zaprasza na darmowy kurs programowania na poziomie podstawowym w języku Python oraz kurs obsługi baz danych SQL. Każdy zapisany do biblioteki czytelnik może uzyskać bezpłatny dostęp do obu kursów na 21 dni. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Aby wziąć udział w kursach trzeba być czytelnikiem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole. Jeśli nie jesteś, możesz się zapisać online. Trzeba zarejestrować się na platformie Liga Niezwykłych Umysłów (LNU), gdzie do twojego profilu zostanie przypisany numer LNU ID, wypełnić formularz zgłoszeniowy, który umożliwi dodanie Cię do listy oczekujących na przydzielenie dostępu do kursów. O przydzieleniu dostępu powiadomi Cię bibliotekarz.

Oferowane są kursy:

SQL Level – 1

5 rozdziałów, 116 lekcji. Zakres zagadnień: wprowadzenie do baz danych, pobierani danych, sortowanie, warunki – operatory porównania i operatory logiczne, grupowanie, operatory arytmetyczne, wprowadzanie danych, modyfikowanie danych, usuwanie danych, tworzenie tabel, modyfikowanie tabel, usuwanie tabel, podstawy łączenia tabel.

Python Level – 1

7 rozdziałów, 169 lekcji. Zakres zagadnień: zmienne, łańcuchy znaków i ich metody, typy danych, operatory arytmetyczne, funkcje, instrukcje warunkowe, operatory logiczne, pętle, sekwencje danych: łańcuchy, krotki, listy i operacje na sekwencjach, zbiory, słowniki, obsługa wyjątków, praca z plikami tekstowymi.

Szczegóły na – http://www.biblioteka-kolo.pl/?p=18034

źródło i plakat: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole