Młodzież razem z przedszkolakami, czyli jasełka w ZSRCKU w Kościelcu

0
205

Szkolne Kolo Wolontariatu ZSRCKU w Kościelcu pod opieką Marleny Piguły i Anety Augustyniak, już po raz trzeci, zorganizowało jasełka wraz z dziećmi i ich wychowawczyniami: Mirosławą Stasiak, Justyną Sidorowicz i Anną Krzyżanowską z Przedszkola Kubuś Puchatek w Kościelcu. Jasełka były wystawiane dwukrotnie, 21 grudnia dla rodziców przedszkolaków, natomiast 22 grudnia dla społeczności szkolnej. Aktorami byli uczniowie klas I, II i III oraz przedszkolaki.

Jasełka rozpoczęły się od wymigania kolędy „Cicha noc” przez uczniów klas pierwszych (I TL, I TŻ i I TE). Następnie na scenę wkroczyły anioły (I TE i II bTE), by zapowiedzieć nam scenę zwiastowania w Nazarecie i moment, gdy Maryja wypowiedziała swoje „fiat” Bogu. Były też zaślubiny Maryi i Józefa, które zakończyły się pięknym tańcem w wykonaniu młodzieży z I i III TŻU i TTŻ.

Jezus narodził się w szopie, gdyż nie było dla Maryi i Józefa miejsca w gospodzie. To tutaj przybyli mali pastuszkowie, Mędrcy ze Wschodu oraz dzieci, aby w nowo narodzonym dostrzec długo oczekiwanego Syna Bożego. Tak jak na kartach Ewangelii, przybywszy do stajenki oddali pokłon Jezusowi i złożyli swoje dary.

Wielu wzruszeń dostarczyli zebranej publiczności aktorzy, grając z wielkim zaangażowaniem i przejęciem swoje role, tańcząc i śpiewając kolędy oraz pastorałki. To wszystko stało się pięknym akcentem zapowiadającym Boże Narodzenie. W postać Maryi wcieliła się Ola Grabska, Józefa – Adam Dominik Zubrzycki, Anioła Gabriela – Kamila Szafrańska, tańczących aniołów – Sandra Gralak, Zosia Bartczak i Zuzanna Pabin, gości weselnych – Angelika Iwińska, Sandra Kołodziejska, Karolina Kołodziejska, Aleksandra Świderska, Patrycja Malczyk, Tomasz Baleja, Adam Kmita, Michał Rakowski, Krystian Jankowski i Antoni Krakowiak.

Byli też pastuszkowie, królowie, aniołki i dzieci, w role których wcieliły się przedszkolaki, przynosząc do nowo narodzonego Jezuska swoje cenne dary. O klimat świątecznych kolęd i pastorałek zadbał Zespół Wokalny ZSRCKU Kościelec.

W jasełkach uczestniczyli uczniowie z różnych klas, tym bardziej cieszy fakt, że zaangażowało się w nie wielu uczniów klas pierwszych. Każdy z aktorów miał swój udział w tym, by publiczność wraz z nimi mogła przenieść się do stajenki w Betlejem, gdzie narodził się Jezus. Gromkie oklaski świadczyły o tym, że zarówno mali aktorzy, jak i ci starsi, zrobili to przepięknie. Jasełka stały się nie tylko okazją do integracji młodzieży szkoły z dziećmi, ale też do stworzenia atmosfery jedności oraz radosnego, świątecznego klimatu.

Zaproszeni goście docenili aktorów i niezwykle pozytywnie wypowiedzieli się o występach młodzieży oraz dzieci, zachęcając tym samym wolontariuszy do kolejnej integracji z przedszkolakami.

źródło i zdjęcia: ZSRCKU w Kościelcu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here